Megállíthatatlan a Betis

real betis (real betis, )

A Real Betis ezúttal 5-1-re nyert a spanyol élvonalban: most a Granada volt a szenvedő fél.

A Primera Division 30. fordulójának első meccsén a Granada fogadta a nemzetközi porondra kilépni készülő Betist. A sevillaiaknak nagyon megy idén, hiszen 29 meccsükből 13-at megnyertek, ezzel az eredménnyel pedig a találkozó előtt a hetedik helyen álltak.

A zöld-fehérek nagyon bekezdtek a meccsen, 35 percnyni játék után már háromgólos előnyre tettek szert: kétpercen belül duplázott Castro, majd egy vendég szabadrúgás után Paulao fejelt a keresztlécre, az onnan levágódó labda pedig a granadai Lopezről került a gólvonal mögé (0-3).

A fordulást követően Paboné volt a negyedik, majd Aranda fejese a szépítésre volt elég a haziaknak. Ráadásul a 79. percben Siqueira kiállításával megfogyatkoztak, ezt viszont a Betis kihasználta, és belőtte ötödik gólját Angel révén.

Ezzel a sikerrel a Betis átmenetileg feljött az 5., Európa Liga-indulást érő helyre, míg a Granada maradt a 16.

Eredmény – Primera Division, 30. forduló

Granada – Betis 1-5 (0-3)
Gólszerzők: Aranda (72.) illetve Castro (30., 32.), Lopez (35.-öngól), Pabon (53.), Angel (85.)
Piros lap: Siqueira (79.)