Higuaín csodagólt lőtt a Realban

gonzalo higuain (gonzalo higuaín, gonzalo higuain, )

Laza ötössel jelentkezett a Real Madrid a Levante ellen a spanyol labdarúgó-bajnokság 30. fordulójában.

A Real Madrid egy Galatasaray elleni 3-0-s siker után érkezett újabb bajnoki mérkőzéséhez.

Minden bizonnyal pihentetés céljából Cristiano Ronaldo nem volt ott a kezdőben, amely így nézett ki: Diego Lopez – Arbeola, Pepe, Ramos, Marcelo – Modric, Alonso – Callejon, Kaká, Benzema – Higuain.

A Madrid félgőzzel játszott, és a 31. percben Michel rá is ijesztett a hazaiakra, mert gólt lőtt (0-1). Higuain csodaszép góllal válaszolt a 36. percben félfordulatból lőtte ki a bal felsőt (1-1). A Real három perccel később némi jóindulattal kapott büntetőt, azt az igen aktív Kaká értékesítette (2-1).

A második félidőre beállt Cristiano Ronaldo, de a Real inkább csak játszadozott már ekkor, mindezt nagy fölényben tette. A 84. percben aztán csak meglett a harmadik, Ronaldo lőtt egy szép támadás végén a kapuba. Ekkor mindenki azt hitte, nem lesz több gól, aztán mégis lett.

Ötödik sebességbe kapcsolat a Real, és lőtt még kettőt: mindkettőt a csereként beálló Mesut Özil szerezte. A győzelem simán meglett a 30. forduló mérkőzésén, így tartja második helyét a királyi gárda, és készül az isztambuli BL-visszavágóra. Ez volt a Mourinho-éra 300. gólja.

A Málaga is BL-negyeddöntőre készül a Dortmund elleni hazai 0-0 után, némi meglepetésre Pellegrini csapata 4-2-re kikapott a Real Sociedad otthonában.

A La Corunában vereséget szenvedő Zaragozában nem lépett pályára Pintér Ádám.

Eredmények – spanyol labdarúgó-bajnokság, 30. forduló:

Real Madrid – Levante 5-1 (2-1)
gólszerzők: Higuain (36.), Kaka (39., 11-esből), Cristiano Ronaldo (84.), Özil (87., 90.), illetve Michel (31.)

Real Sociedad – Málaga 4-2 (3-1)
gólszerzők: Vela (21.), Bella (24.), Griezmann (32.), Martinez (51.), illetve Morales (45.), Santa Cruz (70.)

Deportivo La Coruna – Zaragoza 3-2 (2-2)
gólszerzők: Gama (11.), Marchena (41.), Minero (56., öngól), illetve Postiga (16., 11-esből), Montanes (35.)
piros lap: Minero (82., Zaragoza)