Kecskeméten nyert a PMFC

A Pécsi MFC-Mathias 2-0-ra győzött a Széktói Stadionban a labdarúgó NB I. 21. fordulójában.

Több egykori kecskemétivel futott ki a gyepre, vagyis a sáros gyepre a Pécs: ott volt a kezdőben Simon Attila és a hazai közönség korábbi kedvence, Balogh Béla is.

Az első félidőben nagy helyzet nem alakult ki, a hazaiak valamivel többet veszélyeztettek, különösen Burgos volt aktív (a túloldalon Simonnak volt egy helyzete). Éktársa, Rajczi viszont nem volt túl pontos, jobbára elszórta a labdákat, ráadásul törlesztett is jó szokásához híven, amiért jogosan járt neki a sárga lap.

Az 50. percben Antal Botond elképesztő bravúrral hárította Grumics közelről leadott lövését. Jobban kezdte a második félidőt a Pécs. Nem sokkal később messziről íveltek be a hazai 16-oson belülre egy szabadrúgást, Antal rossz helyre
ütötte a labdát, Grumic pedig 14 méterről a kapuba fejelte a labdát (0-1).

Aztán a 68. percben Vaskó elvesztette a fejét, előbb sárgát kapott, majd könyöklésért azonnal pirosat. Nem először hozza nehéz helyzetbe csapatát.

A találkozó végén kitámadott tíz embereel is a KTE, a 82. percben pedig egy kontra végén a Pécs Simon révén megduplázta előnyét (0-2).

A PMFC megelőzte ellenfelét a tabellán a győzelmével.

Eredmény – OTP Bank Liga, 21. forduló:

Kecskeméti TE-Phoenix Mecano – Pécsi MFC-Mathias 0-2 (0-0)

Kecskemét, 1000 néző, vezette: Veizer

KTE: Antal – Mogyorósi, Póti, Vaskó, Forró (Salami, 79.) – Vukasovic – Pekár, Savic (Ioseliani, 64.), Mohl – Rajczi (Yannick, 63.), Burgos. Vezetőedző: Horváth Ferenc

PMFC: Dibusz – Koller, Causic, Balogh, Uzoma – Dr. Horváth (Szathmári, a szünetben), Akassou, Wittrédi (Gaál, 79.), Nagy O. – Grumic, Simon (Beke, 90.). Vezetőedző: Lőrincz Emil

Gólszerzők: Grumic (58.), Simon (82.)

Sárga lap: Póti (25.), Rajczi (43.), Vaskó (69.), Ioseliani (60.), illetve Causic (26.), Balogh (52.)

Piros lap: Vaskó (59.)