Szinte a Ligakupa döntőjében a Fradi

A Ferencváros 3-1-re nyert az Eger vendégeként a labdarúgó Ligakupa elődöntőjének első mérkőzésén.

A válogatott meccsek miatti szünetben Ligakupa-elődöntőket rendeznek hazánkban. A sorozatban az Eger a Ferencvárossal, a Videoton a Péccsel csap össze a négy között.

Az Eger nagy meglepetésre a Győrt búcsúztatta, és a Fradi ellen is megszerezte szerdán a vezetést: a 23. percben a nagy zöld-helyzetek után egy szögletet Mecinovic fejelt a kapuba (1-0).

A váci elődöntőn némi megrökönyödés után egy perc alatt fordított a Ferencváros: a 36. percben Jenner fejelt a kapuba, a 37. percben pedig a kiválóan focizó Aborah talált be, akrobatikus mozdulattal (1-2).

A fordulás után is aktívabb volt a Fradi – bár Németh Norbert azért igyekezett hazai oldalon -, és az 54. percben ennek meglett az eredménye. Az Újpestnek a 93. percben gólt lövő Cukic lőtt nagy gólt 23 méterről (1-3).

A 70. percben 11-eshez jutott az Eger, mert Cukic szabálytalankodott. A büntetőt Németh Norbert elhibázta vagy ha úgy tetszik, Ranilovic védeni tudott.