Eredmény – Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, visszavágó:

Manchester United – Real Madrid 1-2 (0-0)

Manchester, Old Trafford, 76 ezer néző, vezette: Cakir (török)

Manchester United: De Gea – Rafael (Valencia, 87.), Vidic, Ferdinand, Evra – Carrick, Cleverley (Rooney, 72.) – Welbeck (A. Young, 81.), Giggs, Nani – van Persie. Menedzser: Sir Alex Ferguson

Real Madrid: Diego Lopez – Arbeola (Modric, 59.), Varene, Sergio Ramos, Coentrao – Khedira, Xabi Alonso – Di Maria (Kaká, 45.), Özil (Pepe, 71.), Cristiano Ronaldo – Higuain. Vezetőedző: José Mourinho

Gólszerzők: Sergio Ramos (48., öngól), illetve Modric (65.), Cristiano Ronaldo (68.)

Sárga lap: Evra (18.), Carrick (72.), illetve Arbeola (38.), Kaká (72.), Pepe(88.)

Piros lap: Nani (56.)

Továbbjutott a Real Madrid 3-2-es összesítéssel.

A két csapat találkozójának első félideje hatalmas taktikai harcot hozott, a hazaiak átadták a területet a vendégeknek, de a labdabirtkoláson kívül igazán nagy helyzet nem alakult ki De Gea kapuja előtt.

Nem úgy a második félidőben, csakhogy akkor már 1-0-ra vezetett a Manchester United egy szerencsés góllal. Sergio Ramos öngólja után mennie kellett előre a spanyoloknak, igaz, gólt mindenképpen szereznie kellett a továbbjutás érdekében.

Az 56. percben Nanit – talán szigorúan, talán nem – Cakir játékvezető kiállította, mivel magasra emelte a lábát Arbeolával szemben.

A kiállítás után szinte egykapuzott a Real Madrid, és Modric egyéni meglátása, valamint Cristiano Ronaldo csendes ünnepléssel egybekötött találatával megfordította az állást.

Ezután két gólt kellett volna elérnie a Manchester Unitednek, de egy sem sikerült, mert Diego Lopez remekelt a Real kapujában.

2-1-re nyert a Real Madrid, és bejutott a legjobb nyolc közé.

A másik keddi mérkőzésen a Dortmund 3-0-ra verte a Sahtar Donyecket, és 5-2-vel jutott tovább.

Videó – a találkozó góljai:

Élő közvetítésünk az alábbiakban olvasható vissza.

VÉGE A MÉRKŐZÉSNEK, A REAL MADRID JUTOTT TOVÁBB A NYOLC KÖZÉ!

93. PERC: Ronaldo most jobbról szúrja rá, De Gea szögletre mentett.

92. PERC: Nagy ziccer! Vidic fejelt kapura, Lopez megint nagyot védett! Előtte Ronaldo lövésénél védett De Gea.

90. PERC: 5 percet hosszabbít a játékvezető.

Ápolás 90’
Diego Lopez
A kapus talán az időt is húzza.

89. PERC: Kaká találta el a kapufa torkát egy váratlan lövést követően.

SÁRGA LAP 88’
Pepe, Real Madrid
Kisebb rúgásért.
CSERE 87’
Manchester United
Rafael helyett Valencia.

86. PERC: Cristiano Ronaldo várt a végsőkig, majd lőtt 14-ről laposan, De Gea védeni tudott.

84. PERC: United-tűzijáték: előbb Van Persie lőtt balról, de Diego Lopez a helyén volt, nem sokkal később Rooney lőtt az égbe 7 méterről, félfordulatból.

83. PERC: Hihetetlen Diego Lopez-bravúr! Giggs tekerte be a szögletet, a labdát Carrick fejelte kapura, és a Real Madrid kapusa óriási bravúrral tolta ki azt a kapu torkából.

81. PERC: Egyre nehezebb helyzetben a Manchester United.

CSERE 81’
Welbeck le, Young be.

80. PERC: Welbeck lőtt kapura, a labda Ramosról vágódott le, nem a kezéről, ahogyan többek látták.

79. PERC: Modric lőtt, De Gea védeni tudott. A horvát beállítása eddig bejött.

73. PERC: Zajlanak az események, bejött Wayne Rooney, tőle várja a United, hogy két gólt lőjön. Merthogy a 2-2 már nem elég az angoloknak a továbbjutáshoz.

Pepe jött be Özil helyére.

68. PERC: Vezet a Real! Ez gyors volt: remek összejáték után Modric-Higuain volt a labda útja, az argentin keresztbe lőtte a kapu előtt a labdát, a hosszún érkezett Cristiano Ronaldo, és laposan a kapuba lőtt – 1-2!

GÓÓÓL 68’
Cristiano Ronaldo
Laposan a kapuba passzolt.

65. PERC: Nagy góllal egyenlített a Real Madrid! Ment előre a támadás ahogyan az utóbbi percekben sorra: a fallal szemben Modric két cselt választott, majd 18 méterről lőtt, a félig tekert lövés a kapufáról vágódott a hálóba – 1-1!

GÓÓÓL 65’
Modric, Real Madrid
Óriási gólt lőtt a horvát játékos.

64. PERC: Van Persie lőtt 17 méterről laposan, Diego Lopez vetődve hárított.

A Dortmund 3-0-ra vezet a Donyeck ellen, és alighanem továbbjutott. Blaszczykowski a gólszerző.

Hatalmas nyomás alatt a United.

61. PERC: Óriási Madrid-ziccer: Higuain fejese kipattant Rafael karjáról/fejéről – inkább karjáról a gólvonal előtt.

60. PERC: Alighanem végitámadja majd a hátralévő fél órát a spanyol csapat. Egymás után jönnek a Real-szögletek.

SZÖGLET 60’
Real Madrid
Nagy a nyomás.
CSERE 59’
Real Madrid
Modric jött be Arbeola helyett.

59. PERC: Megy előre a Real Madrid, Kaká lőtt fölé. Közben Sir Alex Ferguson a közönséget biztatja.

56. PERC: Nani kapott piros lapot, miután együtt ment a labdáért Arbeolával, de magasra emelte a lábát, és az elérte a spanyolt.

Özil lőtte be, könnyen kivágták.

52. PERC: A Real Madridnak a továbbjutáshoz eddig is gólt kellett szereznie, ez most fokozottabbak igaz, egy madridi találat a hosszabbítást jelentené.

49. PERC: Vezet a Manchester United! Szerencsés góllal, és akkor finoman fogalmaztunk. Lesgyanús helyzetben kapta a labdát a jobb oldalon Welbeck, a labda össze-vissza pattogott a 16-oson belülre, Giggs lövése lepattant, majd a labda átkerült a bal oldalra, és Nani beadása után Sergio Ramos belekapott a játékszerbe, amely kikötött Lopez kapujában – 1-0!

GÓÓÓL 48’
Sergio Ramos öngóljával vezet a United.

48. PERC: A Real megint támadni próbál, de képtelen mit kezdeni a remekül védekező Manchesterrel.

Nem cserélt a szünetben egyik mester sem.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Elkezdődött a második félidő.

Hamarosan folytatódik a mérkőzés!

Fotó: AFP

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

45. PERC: Alig lehetett elvégezni a cserét, a Real folyamatosan birtokolta a labdát, a végén Cristiano Ronaldo ellőtte 20-ról, de nagyon célt tévesztett.

CSERE 45’
Real Madrid
Di Maria helyett Kaká folytatja.
Ápolás 42’
Di Maria, Real Madrid
A combját fájlalja. Cserét kér. Kaká érkezik majd.

41. PERC: Az első félidő második fele inkább a Unitedé.

A Dortmund már 2-0-ra vezet a Sahtar Donyeck ellen. Felipe Santana és Mario Götze a két gólszerző.

SÁRGA LAP 38’
Arbeola, Real Madrid
Evrát megtaposta.

37. PERC: Sergio Ramos nyert egy párharcot Rafaellel szemben, mindezt a 16-oson belül, Rafael elesett, de nem volt tizenegyes.

34. PERC: Van Persie lőtt egy kiugratás után kapura, Diego Lopezről kipattant a labda, éppen Welbeck elé, aki ismételt, de Lopez szögletre mentett.

VÉDÉS 34’
Diego Lopez
Kétszer is jól védett.

33. PERC: Egy beívelés után Ramos fejelt a kapu elé, van Persie-re azonban rátámaszkodott, és így a labda hiába került Higuainhoz, majd a kapuba, a játékvezető szabadrúgást ítélt kifelé.

A másik mérkőzésen a Borussia Dortmund megszerezte a vezetést a Sahtar Donyeck ellen!

31. PERC: Arbeola adta a labdát Higuainnak, Carrick szögletre mentett. A sarokrúgás után Varene fejelt, de nem tudott erőt tenni bele a 19 éves játékos.

30. PERC: Khedira fejelt a szöglet utáni helyzetben, de elég halovány volt a próbálkozás.

SZÖGLET 30’
Real Madrid
Megint Di Maria harcolta ki.

28. PERC:
Nagy Real-helyzet! Cristiano Ronaldónak emelték be a labdát a 16-oson belülre, de a portugál nem találta el a kaput, elakadt a lövése a blokkban. A kontrából majdnem veszélyeztetett a Manchester.

27. PERC: Ronaldo lő 20 méterről, de nem volt helyzetben, Vidicben elakadt a labda.

26. PERC: Most már csak 58-42 százalék a labdabirtoklás aránya a Real Madrid javára, ennek ellenére már 5 szögleten túlvan a United.

SZÖGLET 26’
United
Ramos mentett Wellbeck elől.

20. PERC:
ÓRIÁSI HELYZET, KAPUFA! A Manchester negyedik szöglete után – Giggs végezte el – Vidic fejelt kapufára, a kipattanóba Wellbeck bele tudott érni, de a labda a gólvonalon elakadt Diego Lopez lába között! Wellbeck egyébként lesen állt a fejes pillanatában.

SZÖGLET 20’
United
Giggs harcolta ki remekül.
SÁRGA LAP 18’
Evra, Manchester United
Di Mariát rántotta le.

18. PERC:
Varene nagy mentése: Nani szaladt a szélen, lement az alapvonalig, de a francia szögletre mentett.

Cristiano Ronaldo vezeti a BL góllövőlistáját hát góllal. Utolsó 14 BL-meccsén egyébként 16 alkalommal talált a kapuba.

15. PERC: United-helyzet: van Persie indította Wellbecket, ő Giggsnek adta a labdát, aki mesterien találta meg spiccel a bal oldalon érkező van Persie-t. A lövésébe beleértek. A szöglet nem okozott gondot.

13. PERC: Giggs ívelt középre jó helyzetből, de Coentro szögletre mentett, a sarokrúgás itt is veszélytelennek mutatkozott.

SZÖGLET 13’
Coentrao tisztázott.

11. PERC:
Az első helyzet: Özil passzolta Higuainnak a labdát, ő a 16-oson belül 3 védő kíséretében is lőtt, de mellé-fölé.

10. PERC: Többet birtokolja a labdát a Real Madrid (31-69%).

Sir Alex Ferguson és José Mourinho azon négy edző közé tartozik, akik elérték a 100 BL-találkozót. Arsene Wenger és Carlo Ancelotti még a négyes tagja.

8. PERC: Di Mariát nagyon szabadon hagyták az angolok a szöglet előtt. A sarokrúgás nem jelentett veszélyt.

SZÖGLET 8’
Real Madrid
Carrickről ment ki a labda.

A United 18 tétmeccs óta nem kapott ki.

5. PERC: A sorfalba lőtte Ronaldo az első rögzített helyzetet.

SZABADRÚGÁS 5’
Ő végezte el a szabadot Coantro faultja után.

3. PERC: Coentraót buktatta Giggs a 16-os csücskétől 6-7 méterre.

Giggs egyébként rekordnak számító 16 BL-idényben szerzett gólt, ebben az évadban ugyanakkor még nem.

2. PERC: Nanit próbálták hosszan indítani, de Diego Lopez résen volt.

1. PERC: Zöld mezben játszik a Real Madrid, vörösben a Manchester United, természetesen.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Real Madrid
Elkezdődött a találkozó.

A
hazai drukkerek Robin van Persie nevét skandálták a meccs előtt közvetlenül. Ronaldót megtapsolták.

Érkeznek a csapatok, fantasztikus hangulat és élőkép az Old Traffordon. Cristiano Ronaldo 2009-es távozása óta először jár ellenfélként a United stadionjában.

A Manchester United kezdőcsapatában ott van Ryan Giggs. A walesi játékosnak ez lesz 1000. tétmérkőzése pályafutása során. Nincs viszont a kezdőben Wayne Rooney, bekerült viszont a hosszas sérülés után nemrég visszatérő Nemanja Vidic.

Nehéz szavakat találni arra, milyen presztízsű mérkőzést rendeznek az Old Traffordon 20 óra 45 perctől. A világ legnagyobb klubjai közül kettő csap össze azért, hogy eldöntse, melyikük jusson a Bajnokok Ligája idei szezonjának legjobb nyolc csapata közé.

Az első mérkőzés ugyanis semmit sem döntött el, bár kétségtelen, hogy a Bernabeuban megszületett 1-1-es végeredmény az angoloknak lehet kedvezőbb.

Azoknak az angoloknak, akik száguldanak újabb bajnoki aranyérmük felé a Premier League-ben, és akik még az FA-kupában is állnak, a Chelsea lesz az ellenfelük a következő fordulóban.

Csakhogy a Real Madrid is feldobott állapotban várhatja a mérkőzést, ugyanis José Mourinho együttese egymás után kétszer is legyőzte a Barcelonát. A Király Kupában 3-1-re a Nou Campban, a hétvégén Madridban pedig 2-1-re, a bajnokságban.