A Tottenham nyerte a londoni derbit

gareth bale (gareth bale, banán, )

A Premier League 27. fordulójának rangadóján a Tottenham 2-1-re verte az Arsenalt: Gareth Bale ismét gólt szerzett.

Az angol sajtó egyszemélyes csapatként írt a csúcsmeccs előtt a Spursről, hiszen Bale vezérletével szárnyal az utóbbi hetekben a londoni csapat, és szinte csak a walesi középpályás tud gólt lőni a csapatban. Bár az ilyen városi rangadónál nem számítanak a helyezések, a forma, vagy a korábbi eredmények, az mindenképp fontos, hogy a forduló előtt a Tottenham a 4., az Arsenal az 5. helyen állt.

Az összecsapás első félideje komoly harcot hozott, és gól is született, ráadásul kettő: mindkettőt a Tottenham szerezte. Előbb a banánnal megdobált Bale, majd Aaron Lennon talált be, hasonló módon. Mindkét akciónál pocsékul működött az Arsenal védelme, a lestaktikájuk csődöt mondott, így ünnepelhetett gólt a Spurs két vezéralakja.

A szünet után viszont közelebb férkőztek a hazaiakhoz az Ágyúsok: Per Mertesacker csúsztatptt fejese talált magának utat a hálóba, ám a piros-fehérek a folytatásban hiába próbáltak egalizálni, végül maradt a 2-1. Ezzel a sikerrel a Tottenham a harmadik helyre lépett előre.