Szoros volt, de továbbment a Vasas

A Magyar Kupa negyeddöntőjének második mérkőzésen a Siófok hiába nyert 2-1-re, a Vasas jutott be a legjobb négy közé.

Szombaton egy meglehetősen furcsa találkozót nyertek meg az angyalföldiek 3-1-re, hiszen a négyből három találat büntetőből született: kettőt Nikolov értékesített a Vasasnál, a Siófok részéről pedig Pál Szabolcs volt pontos a mészpontról.

A szerdai visszavágón így az OTP Bank Liga sereghajtójának kétgólos hátrányt kellett volna leküzdenie, és nem is jártak ettől messze.

Az első félidő gólcsendjét követően azonban három találat is született: az 58. percben Fehér zsolt egy szöglet után kotorta a labdát a kapuba, így a vezetést a Siófok szerezte meg. Azonban hamarosan érkezett az egyenlítés Bobo részéről (1-1).

A hajrában aztán lőttek még egyet a Balaton-partiak, de Dajic fejese összesítésben csak a 4-3-hoz volt elég, vagyis közel járt a hosszabbításhoz a Siófok, de végül a Vasas lépett tovább a legjobb négy közé.