Eredmény – spanyol Király Kupa, elődöntő, 2. mérkőzés:

Barcelona – Real Madrid 1-3 (0-1)

Barcelona, Nou Camp, 90 ezer néző, vezette: Alberto Undiano Mallenco

Barcelona: Pinto – Jordi Alba, Puyol, Piqué, Dani Alves – Fabregas (Villa, 59.), Busquets, Xavi (Thiago, 73.) – Iniesta, Messi, Pedro (Tello, 71.). Megbízott vezetőedző: Jordi Roura

Real Madrid: Diego Lopez – Arbeola, Varane, Sergio Ramos, Coentrao – Khedira, Xabi Alonso (Essien, 84.) – Di Maria, Özil (Pepe, 79.), Cristiano Ronaldo – Higuain (Callejon, 71.). Vezetőedző: José Mourinho

Gólszerzők: Jordi Alba (88.), illetve Cristiano Ronaldo (14., 11-esből, 58.), Varene (68.)

Sárga lap: Piqué (13.), Puyol (41.), illetve Arbeola (38.)

Továbbjutott a Real Madrid 4-2-es összesítéssel.

Még korai lenne kijelenteni, hogy a Barcelona mély gödörben van, de az biztos, hogy ezúttal sem tudta azt a játékot nyújtani, amit megszokhattunk tőle az elmúlt években.

A Milan elleni Bajnokok Ligája-találkozóhoz hasonlóan nem tudott kibontakozni támadásban, Lionel Messi gyengén futballozott, és Fabregas sem tudta azt a játékot mutatni, amit legszebb napjaiban, akár az Arsenalban.

Tito Vilanova távolléte bizonyára meghatározza a Barca mindennapjait, kérdés, sikerül-e az újabb kudarc után valamit kitalálni. Ugyanis a Barcelona a hétvégén bajnoki meccsen a Real Madridhoz látogat, és ha azon a meccsen is betlizik, már komolyabb lehet a baj a katalánoknál.

A Real Madrid ezzel szemben ezen a mérkőzésen felnőtt a feladathoz, támadófelfogásával felvette a kesztyűt, Cristiano Ronaldo kíméletlen volt a helyzeteinél, és Varene is megmutatta ismét, hogy lehet rá számítani.

A mérkőzést a helyszínen tekintette meg Sir Alex Ferguson, a Manchester United menedzsere, a két csapat a Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjében találkozik egymással Manchesterben. Az első összecsapás ott is 1-1-re végződött, ahogyan a Barcelona ellen is a kupában.

A Real erőt meríthet keddi győzelméből.

Élő közvetítésünk az alábbiakban olvasható vissza.

Vége a mérkőzésnek, továbbjutott a Real Madrid.

93. PERC: A végén a Barcelonánál volt a labda.

89. PERC: Szépített a Barcelona! Iniesta adott remek passzt Jordi Albának, aki elpöccintette Lopez mellett a labdát. 1-3!

GÓÓÓL 89’
Barcelona
Jordi Alba szépített.

88. PERC:
Iniesta lőtt mellé laposan egy kontra végén.

85. PERC: Kis bunyó – elmaradhatatlan, és a csereként beálló Pepe az egyik főszereplő. Összerugdalt mindenkit egy labdatartásnál, majd Busqetset látva elesett. 20 másodperc után ment minden tovább.

CSERE 84’
Real Madrid
Xabi Alonso helyett Essien.

83. PERC: Ronaldo kínálta meg Pintót egy lövéssel.

CSERE 79’
Real Madrid
Özil helyett Pepe.

78. PERC: Lesen állt Tello, pedig gyönyörű helyzet és lövés fűződött a nevéhez. Pechjére azonban Diego Lopez védte a lövést.

74. PERC: Újabb Real-helyzet, de az utolsó passz hibás volt. Nem tud kibontakozni a Barcelona, amely talán még a Milan elleni meccshez képest is rosszabbul szerepel.

CSERE 73’
Barcelona
Xavi helyett Thiago.

2002-ben kapott ki utoljára három góllal a Barcelona hazai pályán.

CSERE 71’
Barcelona
Tello a pályán Pedro helyén.
CSERE 71’
Real Madrid
Callejon jött be Higuain helyére.

68. PERC: Eldőlt, újra a Real Madrid vette be a kaput: Özil végezte el a szögletet, Varene ugrott magasra, és a 19 éves francia az odavágóhoz hasonlóan ismét gólt szerzett! 0-3!

GÓÓÓL 68’
Real Madrid
Varene fejesével 0-3!

Messinek nem megy.

66. PERC: Pedro esett el a 16-oson belül, de hamarabb esett, mint ahogy hozzáértek volna, ezért sem adott büntetőt Mallenco.

CSERE 59’
Barcelona
Fabregas helyett Villa jött be.

58. PERC: 2-0-ra vezet a Real Madrid! Három gólt kellene a Barcelonának rúgnia a továbbjutásért: Messi vesztette el a labdát a Real térfelén, indították a felfutó Di Mariát, aki a bal oldalon lehagyta Puyolt, majd egy nagy csellel ki is kerülte. Lőtt, a laba Pintóról kipattant, érkezett Cristiano Ronaldo, és értékesítette a ziccert – 0-2!

Ronaldo beadását Piqué tolta ki.

52. PERC: Óriási Barca-roham a Real-kapu előtt: háromszor is próbálkozhattak lövéssel a hazaiak, Puyol fejese mellett a legveszélyesebb Busquets lövése volt, amelyet Diego Lopez nagy bravúrral szögletre tolt!

50. PERC: Fabio Coentrao kapott forintos labdát Xabi Alonsótól, a bal oldalról tüzelt, de Pinto megfogta a labdát.

47. PERC: Semmit sem változott az iram: mintha be se fejezték volna az első félidőt. David Villa érkezik majd a Barcelonába a jelek szerint.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Real Madrid
Elindult a 2. félidő.

A Barcelona már ki is jött a pályára, a Real még sehol.

VÉGE AZ ELSŐ FÉLIDŐNEK!

Egy percet hosszabbít a játékvezető. Csak. Közben Jordi Albának nagyon fáj egy ütközés.

SZÖGLET 43’
Barcelona
Jordi Alba elől mentettek.

Cristiano Ronaldo szemét ezen a meccsen is megtalálják a lézerezők.

42. PERC: A szabadrúgás 22 méterről következhetett, Ramos feje lemaradt a beadásról.

SZABADRÚGÁS 41’
Real Madrid
Puyol buktatta Xabi Alonsót.

39. PERC: Messi végezte el a szabadrúgást, alig ment mellé. Sokan már gólt láttak.

SZABADRÚGÁS 39’
Barcelona
Iniestát buktatta Arbeola 18 méterre a kaputól.

Jordi Alba ütközött a játékvezetőbe, így nem tudott helyzetbe kerülni a Barcelona.

34. PERC: Pedrót lökte meg Xabi Alonso valamelyest a 16-oson belül, de nem ítélt 11-es Mallenco.

31. PERC: Egy veszélyes Real-támadás végén Puyolról pattant le a labda, de nem ért a kezéhez.

68-32 százalék a labdabirtoklás aránya a Barcelona javára jelenleg.

LES 29’
Real Madrid
Higuain a gyors támadás végén.

27. PERC: Több mint egy percig tartotta a labdát a Barcelona, a támadás végén
Iniesta lőtt, de mellétekerte a labdát.

Kicsit szétszakadt a pálya, a Real egyáltalán nem állt be védekezni.

23. PERC: Cristiano Ronaldo aktív ismét: a bal oldalon tolta befelé, majd lőtt 22 méterről, egyenesen Pinto kapujába.

21. PERC: Ronaldo lőtt 20 méterről fölé.

18. PERC: Fabregas lépett rá Ronaldo lábára, akinek mindez nagyon fájt. A szabadot messziről messze fölé lőtte.

18. PERC: Iniesta elől szedte fel a labdát Lopez.

15. PERC: Az utolsó előtti pillanatban tisztáztak a Barca csatárai elől a 16-oson belül. Fabregas elesett, de nem értek hozzá.

13. PERC: Cristiano Ronaldo tört be a 16-oson belülre, Piqué rossz ütembe csúszott be, egyértelmű 11-es, amelyet Ronaldo magabiztosan értékesített. 0-1!

GÓÓÓL 13’
Real Madrid
Cristiano Ronaldo belőtte.
TIZENEGYES 13’
Real Madrid
Piqué buktatta Ronaldót.

12. PERC:
Messit lökte fel Di Maria a 16-os csücskénél, gyorsan elvégezték a szabadot, de nem alakult ki veszély.

Továbbra is elképesztő az iram, a Real Madrid is megy előre, néhány indítás csak hajszállal téveszt célt, veszélyesek a vendégek is.

8. PERC: Fabregas kínálta meg Lopezt, ő nem kért belőle, lehúzta a labdát.

LES 6’
Real Madrid
Ronaldo kapta vissza lesen a labdát.

5. PERC:
Messi az oldalvonal mellől ívelte be a jobboldali szabadrúgást, a labdára nem mozdult Lopez, igaz, senki más sem.

SZABADRÚGÁS 5’
Barcelona
Messi, az oldalvonalról ívelte be.

Óriási elánnal kezdett a Barcelona.

2. PERC: Messi-helyzet: Pedrónak tették ki a labdát jobb oldalra, a támadó bement a 16-oson belülre, Messinek passzolt, aki keresztbe lőtte a labdát a kapu előtt.

1. PERC: A Barcelona, amely legjobb összeállításában kezdett, az utolsó 11 meccsén gólt kapott. Iniesta próbálkozott lövéssel, már a 30 másodpercben.

1. PERC: Gyászszünettel kezdődött a találkozó.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Barcelona
Elkezdődött a mérkőzés.

Természetesen telt ház a Nou Campban, a drukkerek gyönyörű élőképként kis zászlókat lobogtatnak a Barcelona himnusza alatt.

A spanyol Király Kupa minden évben tartogat érdekességeket. Idén például azt, hogy az elődöntőben összetalálkozott a két óriás, a Barcelona és a Real Madrid.

Az első mérkőzés a Bernabeuban 1-1-es döntetlent hozott, így a barcelonai visszavágót talán a katalán csapat várja hajszálnyi előnnyel, ugyanakkor megjegyzendő, a Barcelona mindössze egy mérkőzését nyerte meg utolsó hat Real elleni találkozójából.

A Barca ráadásul mostanság nem túl meggyőző: a Bajnokok Ligájában általános meglepetésre simán, 2-0-ra kikapott a Milan otthonában a nyolcaddöntő első meccsén, majd a hétvégén a Sevilla ellen csak nagy nehezen nyert odahaza.

A Real 1-1-et ért el a Manchester Uniteddel a BL-ben, és a hétvégén szintén csak nehezen győzött soros bajnokiján, a La Coruna ellen.