Nincs meglepetés, a Lazio, a Tottenham és az Inter is továbbment

internazionale (internazionale, )

Az Európa Liga legjobb 16 közé jutásáért rendezett mérkőzéseken a Lazio és az Inter is könnyedén lépett tovább, míg a Tottenhamnek meg kellett szenvednie a sikerért.

Az olasz Internazionale az odavágón elveszítette egyik legjobb támadóját, Diego Militót, így az argentin futballista nélkül kellett Kolozsvárra utazniuk, bár kétgólos előnyről várták az összecsapást, így sok izgulnivalójuk nem volt. Ráadásul már az első félidőben kettővel meglepték a kék-feketék, köszönhetően a kolumbiai Fredy Guarin duplájának.

A hajrában aztán Benassi is betalált – ekkor már emberhátrányban volt a Cluj Camora kiállítása miatt -, így végül 3-0-ra nyertek idegenben az olaszok, és összesítésben 5-0-val mentek tovább a legjobb 16 közé.

Az Inter ellenfele az a Tottenham lesz, mely a londoni odavágón 2-1-re nyert a Lyon ellen, ám csütörtök este hamar hátrányba került. Ugyanis a franciák már a 17. percben vezetést szereztek, így 2-2-re módosult állás, vagyis idegenben lőtt góllal a gallok számítottak továbbjutónak. Végül Dembélé mentette meg a Spurst, hiszen a belga középpályás a 90. percben egalizált (1-1), vagyis továbblőtte a nyolcaddöntőbe a Tottenhamet.

Egy másik angol együttes, a Newcastle is kiharcolta a következő kört: a Szarkák a gólnélküli első meccset követően Harkivban Ameobi tizenegyesével tudtak diadalmaskodni.

A legjobb 16 között a Lazio és a Stuttgart csap majd össze. Az olaszok az odavágók legizgalmasabb találkozóján 3-3-ra végeztek a Mönchengladbach ellen, ám Németországban már nem kegyelmeztek, simán nyertek 2-0-ra. A svábok pedig a Genkek búcszútatták. Hajnal Tamás csapata – a magyar légiós csak a padon kapott helyet – szintén kettővel nyert: Boka és Gentner vette be Köteles László kapuját.

A Basel pedig 2-0 után idegenben 1-1-re végzett, így a svájciak is ott lesznek a nyolcaddöntőben.