Győzelemmel búcsúzott Európától a címvédő

atlético madrid (atlético madrid, )

Az Európa Liga egyenes kieséses szakaszának első körében búcsúzott az Atlético Madrid.

A Matracosok az első mérkőzésen bukták el a nyolcaddöntés szereplést, hiszen az orosz Rubin Kazany 2-0-ra nyert Madridban. Így a címvédőnek legalább három gólt kellett volna elérnie Kazanyban, a csütörtöki visszavágón.

A spanyolok azonban hiába küzdöttek, nem tudták bevenni a bunkerfocit játszó hazaiak kapuját, egészen a 84. percig: Adrián középre adását Falcao közelről juttatta a hálóba, bár ehhez is szerencse kellett (0-1).

A hajrában így mindent megtettet a spanyolok azért, hogy valahogy begyötörjenek még egy gólt Ryzhikov kapujába, de ez nem sikerült az Atléticónak, még úgy sem, hogy egy vitatható kiállítás miatt az utolsó percekben emberhátrányba került a Kazany.

Így összesítésben 2-1-el jutottak be az oroszok a negyeddöntőbe, ahol majd a Levante-Olimpiakosz párharc továbbjutójával találkoznak.