Momentuma sem volt a Barcának Milánóban

AC Milan (ac milan, )

Hiába volt a Barcelonánál többet a labda, a Milan volt az eredményesebb (Fotó: AFP)

A mérkőzést ígéretesen kezdte a milánói együttes, amely már egyből próbálta meglepni ellenfelét, ám a Barca még idejében kapcsolt, így nem született meg a hazaiak vezető találata. A gólhoz talán Boateng járt a legközelebb, ám egy szöglet után centikkel a kapu mellé pöcizte a labdát.

A félidő felétől kezdve már a vendégek irányították a játékot, azonban a Milan tíz mezőnyjátékossal húzott fel védőfalat, így nem nagyon adódott nagy helyzet a katalánok előtt. Taktikailag rendkívül fegyelmezett, ugyanakkor kevésbé látványos volt az első félidő, ami 0-0-val zárult.

A második félidőben is hasonló volt a játék képe, ugyanakkor a vendégek mezőnyfölénye meddő volt csupán, igazán nagy gólszerzési lehetőséggel nem párosult. Az 57. percben szabadrúgáshoz jutott a Milan, Montolivo lövése egy védőről Zapata kezére, majd onnan Boateng elé pattant, a ghánai focista pedig védhetetlenül lőtt a hálóba (1-0).

Még jobban visszaállt védekezni a Milan, a Barcelona pedig folytatta a passzolgatós stílusát, azonban a milánói betonfalat egyszerűen nem sikerült áttörniük a spanyoloknak. Iniesta szállította az első nagyobb lehetőséget a 77. percben, távoli lövése nem sokkal kerülte el a kaput.

Ezt követően jött csak az igazi hidegzuhany a Barcának, ugyanis egy szép kontra végén El Shaarawy tálalt Muntari elé, a középpályás pedig kapásból a kapuba lőtt (2-0). A folytatásban sem volt meg az a plusz a vendégekben, ami a szépítéshez kellett volna, így a – többi közt – Lionel Messit is kikapcsoló Milan teljesen megérdemelten nyert 2-0-ra és várja igen ígéretes helyzetből a barcelonai visszavágót.

A Milan ezt megelőzően 2004. október 20-án egy csoportmeccsen győzte le a Barcelonát, és ezzel egy hét mérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatot szakított meg a katalánokkal szemben a BL-ben.

A játéknap másik mérkőzésén történtekről ITT olvashatsz bővebben.

Eredmény – Bajnokok Ligája, nyolcaddöntő, 1. mérkőzés

Milánó, San Siro, 80 ezer néző, Vezeti: Craig Thomson (skót)

AC Milan – FC Barcelona 2-0 (0-0)

AC Milan: Abbiati – Constant, Zapata, Mexes, Abate – Muntari – Montolivo, Ambrosini – El Shaarawy (Traoré, 87.), Pazzini (Niang, 75.), Boateng. Vezetőedző: Massimiliano Allegri

FC Barcelona: Valdés – Alba, Puyol (Mascherano, 88.), Piqué, Dani Alves – Iniesta, Xavi, Fabregas (Alexis Sanchez, 62.) – Pedro, Messi, Busquets. Megbízott vezetőedző: Jordi Roura

Gólszerzők: Boateng (57.), Muntari (81.)

Sárga lap: Mexes (25.), Traoré (90+1.) illetve Busquets (55.), Piqué (57.)

Piros lap:

95. PERC: Kész, vége, az AC Milan 2-0-ra megnyerte a párharc első felvonását!

91. PERC: Balotelli és baráti társasága a lelátón pogóznak örömükben. Öt perc egyébként a ráadás.

Puyol fejelt mellé.

81. PERC: Hát mi van itt!? Niang tartotta meg a labdát a tizenhatoson belül, majd El Shaarawy elé pöcizett, ő nem tudott lőni így a védőjét átemelve Muntari elé talált, a középpályás pedig kapásból, laposan a kapuba bombázott, 2-0! Fantasztikus találat volt!

GÓÓÓL 81’
Muntari, Milan
Növeli előnyét a Milan!
SZABADRÚGÁS 80’
Centikkel teker kapu fölé, de Abbiati rajta volt.
SZÖGLET 78’
El Shaarawy, Milan
Muntari lövése akadt el a védőkben.

77. PERC: Iniesta
unta meg a tili-tolit és két védő gyűrűjéből lőtt távolról, az ígéretes löket azonban nem sokkal ugya, de elkerülte a kaput.

CSERE 75’
Milan
Niang érkezik Pazzini helyére.
SZÖGLET 69’
Montolivo, Milan
Pazzni lövése, majd Valdés védése zárta az akciót.
Ápolás 67’
Pazzini, Puyol
Csúnyán összefejeltek.

63. PERC:
Óriási az üdvrivalgás a lelátón, Messi lőtt fölé csúnyán egy szabadrúgást.

CSERE 62’
Barcelona
Fabregas le, Alexis Sanchez be.
SÁRGA LAP 57’
Piqué, Barcelona

57. PERC: Hoppá, a semmiből szerzett vezetést a MIlan! Egy tizenhatos előterében elvégzett szabadrúgás után ugyan Zapata kezére pattant a labda, a játékvezető nem fújt a sípjába, a leggyorsabban kapcsoló Boateng pedig kilőtte az alsó sarkot, 1-0!

GÓÓÓL 57’
Boateng, Milan
Vezet a Milan!
SÁRGA LAP 55’
Busquets, Barcelona
Pazzinit rúgta fel.

53. PERC: Boateng
kínálta meg könyékkel Alba arcát, de csak szabadrúgást kap a Barcelona.

50. PERC: Ugyanaz a játék képe, mint az első félidő második felében: a Barcelona gurigázik, a Milan fegyelmezetten védekezik.

46. PERC: Egyelőre egyik csapatnál sem volt csere, igaz nem is indokolja semmi.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
AC Milan
Megy a második félidő.

45. PERC: Abate húzta meg a jobb szélen majd centerezett, de Valdés résen volt és megkaparintotta a labdát. Ez volt az első félidő utolsó momentuma.

SZÖGLET 38’
Puyol szabálytalankodott középen, szabadrúgás kifelé.

36. PERC: El Shaarawy
csúszott le centikkel egy jobb szélről érkező beadásról.

LES 33’
Dani Alves, Barcelona

29. PERC:
Az elmúlt percekben már a Barcelonánál volt többet a labda, de a Milan eddig fegyelmezetten védekezik.

SÁRGA LAP 25’
Mexes, Milan
Messit rúgta fel.
LES 21’

20. PERC:
Nocsak, távoli Barcelona lövés, Xavi követte el. Az inkább helyezett, mintsem erős lövést Abbiati húzta le a levegőből.

SZÖGLET 16’
Az ürsen maradt Boateng centikkel tévesztette el a kaput.

15. PERC:
Nagy helyzet adódott a Milan előtt, El Shaarawy és Pazzini volt a tizenhatos környékén, de előbbi hosszan szöktette magát. Szöglet.

12. PERC: Egy veszélyesnek tűnő beadásnál tisztázott Mexes kézzel, szerencséjére Pedro lesen volt, így szabadrúgás kifelé.

SZÖGLET 10’
Két sarokrúgást rúghatott a veterán, a második volt veszélyesebb.

9. PERC:
A Barca a jól megszokott, passzolgatós stílusban hozta fel a labdát, Alba tekerése után pedig Pedro elől kellett menteni.

LES 7’

4. PERC:
A Milan továbbra is jelzi, hogy nem adja könnyen a bőrét, már a vendégek térfelén igyekszik letámadni.

2. PERC: Lendületesen kezdett a Milan, már az első percben próbálták meglepni ellenfelüket, ám a barcelonai védelem nem ragadt bent az öltözőben.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Barcelona
Piros-feketében a Milan, sárga-narancsban a Barca.

Előzetes:
Ugyan az AC Milan játszik hazai pályán szerda este, már az odavágón is a katalán együttes számít az esélyesebbnek. A lombardok ráadásul még abban sem bízhatnak, hogy a télen igazolt, bombaformában játszó Mario Balotelli a segítségükre lesz, az olasz csatár ugyanis már játszott a sorozatban a Manchester City színeiben. A másik tehetség, El Shaarawy is csak egy kisebb sérülés ellenére tudta vállalni a játékot.

A túloldalon Xavi bevethető és a kezdőben kapott helyet, ugyanakkor David Villa és Adriano kihagyja az odavágót. A Barcelona azonban így is bivalyerős csapattal áll ki a San Siróban.

Az edzői nyilatkozatokat IDE kattitnva olvashatod el.

Ami a két csapat eddigi egymás elleni eredményeit illeti: eddig 15-ször találkoztak a felek, ebből hatot a Barcelona, négyet pedig az AC Milan nyert meg. Milánóban eddig hét randevú volt, ebből két hazai győzelem mellett három idegenbeli siker is született, na meg két döntetlen.

Szóval van miért törlesztenie a Milannak.