Mourinho kiállítással és győzelemmel ünnepelt

Sergio Ramos (real madrid, sergio ramos, jose mourinho, )

A portugál tréner 100. mérkőzésén ült a Real Madrid kispadján. Sergio Ramos piros lapot, míg a csapat 10 emberrel is győzelmetadott ajándékba a mesternek vasárnap este.

A Real Madrid hazai pályán lényegében 12 perc alatt eldöntötte a meccset a Rayo Vallecano ellen. Ami utána történt, az már csak a szokásos madridista történetek egyike. Mesut Özil mindkét gólban főszerepet vállalt, előbb a 3. percben Álvaro Morata gurította kapuba a német játékos centerezését (1-0), majd a 12-ben Sergio Ramos fejére tekert egy szabadrúgást, aki nem hibázott (2–0).

A jó Ramost alighanem megzavarhatta a gól, hiszen egy perc alatt kétszer is sikeresen besárgította magát, így a 18. percben már mehetett is zuhanyozni… Jose Mourinho amúgy sem kedveli Sergio Ramost – és viszont. Vasárnap este valószínüleg tovább hidegült a viszonyuk, így mosollyal nyugtázta a neki gyakran be-beszólogató játékosa kiállítását.

Az európai porondért küzdő Rayo Vallecano azonban nem tudott élni a lehetőséggel. Ugyan voltak helyzetei, ahogy 10 emberrel a Realnak is, de azokat nem sikerült gólra váltani.

A vasárnap késő este másik mérkőzésén az Espanyol Sergio García 7. percben szerzett találatával 1–0-ra győzte le a Betist. A bajnokságban gyengén rajtoló kisebbik barcelonai csapat jön föl, mit a talajvíz, az elmúlt 11 fordulóban mindössze egyszer kapott ki.