Két fejesgól és döntetlen Madridban

real madrid, manchester united (real madrid, manchester united, )

Igazi csúcsmeccset rendeztek a Santiago Bernabeu stadionban, mely akár BL-döntőnek is beillett volna. Természetesen Cristiano Ronaldo volt a középpontban a találkozó előtt, hiszen mindkét együttesben remekelt a portugál játékos, elég ha csak megemlítjük, hogy CR első, és eddig egyetlen Aranylabdáját még a United játékosaként nyerte.

A szerdai találkozón egyébként Mourinho szerette volna elkerülni, hogy csapata gólt kapjon, ám ez a terv nem jött be, hiszen hiába kezdte a összecsapás jobban a Real Madrid, az angolok szerezték meg a vezetést: Rooney szöglete után Welbeck remekül szakadt el Ramostól, és a kapuba bólintott.

Azonban a Blancók még az első félidőben egyenlítettek, hiszen Ronaldo is fejjel volt eredményes, Di Maria mesteri beadását követően.

A fordulás után mindkét együttesnek megvolt a lehetősége az újabb gólra, bár a hazaiak jártak ehhez közelebb, szinte bebetonozták magukat a manchesteri kapu elé – 28 lövésük volt -, de vagy valamelyik védő ért oda az utolsó pillanatban, vagy David De Gea mutatott be bravúrt, így maradt az 1-1-es döntetlen Madridban.

Ez az eredmény azt jelenti, hogy az angolok várhatják kedvezőbb helyzetből a március 5-i visszavágót, de nem reménytelen a Real Madrid helyzete sem.

A Borussia Dortmund donyecki döntetlenjéről ITT olvashatsz.

Eredmény – Bajnokok Ligája, negyeddöntő, 1. mérkőzés
Real Madrid – Manchester United 1-1
Madrid, Santiago Bernabeu, vezette: Felix Brych (német)

Gólszerző:
Ronaldo (30.) illetve Welbeck (20.)

Real Madrid:

Diego Lopez – Coentrao, Varane, Ramos, Arbeloa – Xabi Alonso (Pepe, 83.), Khedira – Ronaldo, Özil, Di Maria (Modric, 75.) – Benzema (Higuain, 60.). Vezetőedző: José Mourinho.

Manchester United:

De Gea – Evra, Evans, Ferdinand, Rafael – Jones, Carrick – Kagawa (Giggs, 64.), Welbeck (Valencia, 73.) – Rooney (Anderson, 84.), van Persie. Vezetőedző: Sir Alex Ferguson.

Sárga lap: van Persie (5.), Rafael (40.), Valencia (88.)

A szöglet márt nem fért bele, a német játékvezető lefújta a mérkőzést. Real Madrid-Manchester United, 1-1, folytatás március 5-én.

93. PERC: van Persie tekert középre egy szabadrúgást, majd a kifejelt labda ismét hozzá került, és nem tétovázott, lőtt, de Lopez ujjheggyel szögletre mentett.

91. PERC: Modric és Ronaldo játszott össze, de a portugál rosszul találta el a labdát, így ez a helyzet is kimaradt. Foghatják a fejüket a madridiak.

SÁRGA LAP 88.’
Manchester United
Valencia kapta a lapot.

86. PERC: Ronaldo
középről jöhetett szabadrúgással, de fölé ment.

CSERE 84.’
Anderson váltja Rooneyt.
CSERE 83.’
Real Madrid
Xabi Alonso le, Pepe be.

81. PERC:
Már 10 perc sincs hátra. Pepe készülődik beállni.

79. PERC: Özil kevergetett a tizenhatoson belül, végül Khedira elé került a labda, aki kapásból lőtt, de a United hálóőre ismét bravúrral védett.

SZÖGLET 79.’
Real Madrid
A sokadik madridi szögletből sem lett semmi.

77. PERC: Higuain
cselesen, a lábak alatt lőtte el a labdát, de Gea viszont leért a sarokhoz.

Welbeck le, Valencia be.

72. PERC: van Persie!!!!!!
Előbb kapufát lőtt, majd remekül játszották be neki a labdát a védők mögé. A madridiak azt hitték, a támadó lesen áll, a bíró viszont tovább engedte az akciót; van Persie viszont félfordulatból nem találta el jól a bőrt, így Varane időben felszabadíthatott.

SZÖGLET 70.’
Real Madrid
Semmi sem lett belőle.

70. PERC:
Ronaldo robbant be középen, de nem találta el a kaput. Szöglet.

SZÖGLET 67.’
Real Madrid
A tizenhatoson kívül a labda.
CSERE 64.’
Kagawa helyett Giggs a pályán.

61. PERC:
David De Gea mit védett! Coentrao becsúszva, öt méterről próbálkozott, de a vendégek hálóőre bravúros mozdulattal, talppal védett.

CSERE 60.’
Real Madrid
Higuain érkezik Benzema helyére.

56. PERC:
Próbálkoznak a csapatok, helyzet nélkül. Most a Unitednél van többet a labda, a hazaiak a kontrákra építenek.

52. PERC: Di Maria távolról, ezt is hárította a manchesteri kapus.

49. PERC: Ronaldo 16-ról tűzte rá, de Gea viszont védeni tudott. Nem volt túl erős löket, ráadásul középre tartott.

SZÖGLET 47.’
Jones bólintott fölé.
KÖZÉPKEZDÉS 46.’
1-1-es állásról folytatódik a meccs.

Vége az első félidőnek, 1-1 az állás. Várjuk a folytatást.

45+1. PERC: Coentrao tette középre a labdát, amire ismét Ronaldo érkezett középen, de most nem találta el a kaput.

SZÖGLET 45.’
Rooney újabb szöglete veszély nélkül.

43. PERC:
Jó messziről kínálta meg Ronaldo, de jócskán fölé durrantott.

SÁRGA LAP 40.’
Rafael kapta.

39. PERC: Megint Özil!!!
Nagyon felpörgött a meccs! Betört a tizenhatoson belülre, de nem lőtt, hanem visszagurította a labdát Benzema elé, rosszul.

SZÖGLET 38.’
Real Madrid
Nem lett belőle semmi.

38. PERC: Özil
lőhetett közelről, de Gea szögletre mentett. Nagy helyzet volt.

SZÖGLET 36.’
Két szöglet egymás után, egyik sem veszélyes.
SZÖGLET 35.’
Rooney tüzelt az akció végén, mellé.

34. PERC: Welbeck
megint!!! Remekül érkezett egy beadásra, megelőzte Lopezt, de a labda centikkel ment el a kapufa mellett. Szöglet, mivel a kapus ért bele utoljára.

30. PERC: Elképesztő fejesgól Ronaldótól! Di Maria mesterien ívelt a kapu elé, ahol a szélső Evrát megelőzve köszönt be! 1-1 az állás!

GÓÓÓL 30.’
Cristiano Ronaldo, Real Madrid
Fejjel eredményes a portugál!

28. PERC:
Ronaldo szabadrúgása kiütötte van Persiet, de szerencsére a hollandnak nincs semmi baja.

SZÖGLET 25.’
Real Madrid
Ebből semmi sem lett.
Real Madrid
Most De Gea ütötte ki ismét szögletre.

25. PERC:
Sürgős lett a játék a Real Madridnak, ugyanis Mourinho minden bizonnyal arra készítette fel csapatát, hogy ne kapjon gólt a Unitedtől.

SZÖGLET 23.’
Real Madrid
van Persie tisztázott.

20. PERC: Rooney szögletét Welbeck váltotta gólra! 1-0 a Manchester Unitednek! A sarokrúgás után a támadó – aki meglepetésre került be a kezdőbe – nagyszerűen előzte meg Sergio Ramost, majd a hálóba bólintott.

GÓÓÓL 20.’
Welbeck, Manchester United
Rooney szögletét bólintotta a kapuba!
SZÖGLET 20.’
Ez veszélyesen csavarodik középre.

18. PERC: Özil
tüzelt középről, de a lövésébe beleálltak a vendégek védői.

17. PERC: Most Benzema került helyzetbe, de végül róla ment ki a labda.

SZÖGLET 15.’
Real Madrid
Sergio Ramosról ment ki bedobásra.

14. PERC:
Küzdelmes meccs, kevés helyzettel. Az első negyedóra alapján a madridiak a kezdeményezőbbek.

11. PERC: Ronaldo a hazaiak legveszélyesebb játékosa eddig. Szinte minden akció tőle indul.

SZÖGLET 8.’
Kivágták a labdát a madridi védők.

6. PERC:
Húúúú mi maradt ki!!! Coentrao a tizenhatoson belül kapásból tekert jobbal, de a labda a baloldali kapufáról nem a gólvonal mögé, hanem a mezőnybe vágódott.

SÁRGA LAP 5.’
van Persié az első lap.

4. PERC:
Itt a második lövés: Di Maria tüzelt a tizenhatoson kívülről, de túl sok külsőt vitt a lövésbe, így pár méterrel célt tévesztett.

2. PERC: Az első helyzet: Coentrao passzolt Özilnek, a német pedig honfitársa elé tálalt, de Khedira a manchesteri lábak alatt csak kapu mellé lőtt.

1. PERC: Fehérben a Real, piros-feketében a United.

KÖZÉPKEZDÉS 1.’
Real Madrid
Útjára indult a labda a Santiago Bernabeuban.

A két együttes legutóbb a 2002-2003-as BL-negyeddöntőben találkozott: akkor Manchesterben a spanyolok nyertek 3-1-re, majd Madridban a United 4-3-ra, így végül a Blancók mentek tovább 6-5-ös összesítéssel.

Luis Figo lőtte a párharc első gólját:

Előzetes: A spanyol fővárosban Cristiano Ronaldo lehet a főszereplő, hiszen a portugál klasszis mindkét együttesben megfordult. Manchesterben nyerte első, és eddigi egyetlen Aranylabdáját, míg Madridban szinte rá épül a csapat.

A Blancók csoportmásodikként jutottak be az egyenes kieséses szakaszba, míg a Vörös Ördögök megnyerték a H jelű kvartettet.

A madridiak idén már búcsúztattak egy manchesteri gárdát, hiszen a csoportkörben megelőzték az angol bajnok Manchester Cityt, így a feladat adott, a Vörös Ördögöket is legyőznék Benzemáék.

A két edző várakozásairól ITT olvashatsz.