Giggs és van Persie volt a United nyerőembere

manchester united (manchester united, rafael, )

A Premier League 26. fordulójában a Manchester United hozta a kötelezőt, és 2-0-ra nyert az Everton ellen.

Az éllovas United számára az volt a vasárnapi meccs tétje, hogy ha nyernek, tovább növelik a különbséget a második helyezett Manchester Cityvel szemben, ugyanis Tevezék szombaton meglepetésre kikaptak a Southampton otthonában, vagyis a kilencpontos előnyt 12-re váltották volna a Vörös Ördögök.

A találkozót egyébként az első félidőben eldöntötték a hazaiak, hiszen előbb Giggs talált be a 13. percben van Persie harcosságának köszönhetően, majd a holland támadó is ünnepelhetett, hiszen remekül lépett ki a leshatáron, majd eltolta a kapus mellett a labdát és a hálóba gurított (2-0).

A szünet után hiába küzdött az egyenlítésért az Everton, még szépítenie sem sikerült a liverpooli alakulatnak, így magabiztosan hozta a mérkőzést a United.