Bale újabb meccset nyert meg a Tottenhamnek

A Tottenham labdarúgócsapata 2-1-re nyert hazai pályán a Newcastle ellen az angol bajnokságban.

A londoni együttes kezdőjében ott volt a télen igazolt Lewis Holtby, míg a kispadon helyet kapott Emmanuel Adebayor, aki az Afrikai Nemzetek Kupájáról tért vissza.

A Tottenhamnek már a találkozó korai szakaszában akadt egy nagy helyzete, majd az 5. percben Gareth Bale egy remek szabadrúgásgóllal a vezetést is megszerezte a Spursnek. A Newcastle a 24. minutumban egyenlített, a téli szerzemény Gouffran zörgette meg a hálót.

A második felvonásban ismét Bale juttatta előnybe az övéit, ám a ráadás percekben Lloris védése kellett ahhoz, hogy ne egyenlítsenek a Szarkák. Bale az utolsó pillanatokban közel járt a harmadik találatához, de Krul védett, a vége pedig 2-1 lett. A Tottenham a dobogóra lépett ezzel, ám a rivális Chelsea még játszik a fordulóban.