Balotelli villantott

mario balotelli (mario balotelli, )

Az olasz bajnokság 23. fordulójában a Manchester Citytől érkezett friss szerzemény duplájával győzött a Milan.

Összességben nem kellett volna hasraesni a Serie “A” vasárnap estére maradt meccsétől, hiszen a 4. találkozott a 9.-el, mégis volt itt valami, ami mindenképpen pikánssá tette a Milan-Udinese meccset. Nevezetesen az, hogy az Interből anno a Manchester Cityhez transferált Mario Balotellit már egykori edzője, Mancini sem bírta elviselni, így az angol bajnok szűk egy hete gyorsan megszabadult az öntörvényű játékosától.

Hogy megérte-e a Milannak a támadóért leszurkolt 17 millió font? Vasárnap este megérkezett a gyors válasz. A ghánai bevándorlók gyermekeként Palermóban született játákos előbb a 25. percben értékesített Stephan El Shaarawy pontos beadását, majd miután az 55. percben Pinzi egyenlített, a 92. percben ki más, hát naná, hogy ő értékesítette az El Shaarawy buktatásáért jogosan megítét büntetőt, így az ő két góljával nyert a Milan.

Persze egy ötös sarkáról bepasszolt góltól és egy értékesített büntetőtől nem kell hasra esni, ugyanakkor tény, Balotelli olyan motiváltan és tőle szokatlanul jó értelemben agresszíven játszott, hogy nem egyszer 2-3 védő kellett a semlegesítésére. Egyelőre úgy tűnik jó vétel volt, az összefoglaló is jobbára az ő villanásairól szólt…