Del Pierónak megvan a tízedik is

alessandro del piero (alessandro del piero, )

Az ausztrál labdarúgó-bajnokság szombati mérkőzésén a Sydney FC döntetlent játszott. Alessandro Del Piero pedig ismét gólt szerzett.

Nagyon megy a Juventus egykori csillagának az A-League-ben, hiszen megszerezte tízedik találatát a Sydney FC színeiben, és ehhez Del Pierónak mindössze 16 mérkőzés volt szükséges.

Ezúttal a Newcastle volt az ellenfelük, és idegenben már 2-1-re is vezettek: előbb az olasz csatár tudott gólt lőni a 11. percben, kihasználva egy komoly védelmi hibát, majd büntetőből egyenlítettek a hazaiak, az 56. percben Powell révén megint a Sydneynél volt az előny.

McFlynn szabálytalansága után azonban a játékvezető büntetőt ítélt a Newcastle-nek, ismét – McFlynnt kiállította -, ezt pedig Griffiths szintén bevágta, így 2-2 lett a vége.

A Sydney továbbra is az alsóházban tanyázik.

Eredmény – A-Leauge, 19. forduló
Newcaslte – Sydney 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Griffiths (15., 88.-mindkettőt büntetőből) illetve Del Piero (11.), Powell (56.)
Piros lap: McFlynn (87.)