A Videoton néggyel nyert az első tétmeccsen

A Vidi 4-0-ra legyőzte a Zalaegerszeget a labdarúgó Magyar Kupa nyolcaddöntőjének első mérkőzésén a Sóstói-stadionban.

Az első 2013-as magyar labdarúgó tétmérkőzést Székesfehérváron játszották szombaton délután, a Videoton a ZTE csapatát fogadta.

José Gomes vezetőedző első tétre menő találkozója volt ez a Videoton kispadján, a fehérváriak a Bozovic – Brachi, Caneira, Vinícius, Szolnoki – Oliveira, Tóth, Kovács, Mitrovic, Gyurcsó – Nikolics összeállításban kezdték a mérkőzést.

Már a 2. percben vezetett a Videoton, Mitrovic passzolt vissza Felipe Olivierának, aki nem hibázott. A 8. percben Nemanja Nikolicsot lerántották a 16-oson belül, 11-es, a büntetőt a sértett végezte el, eredménytelenül.

A 30. percben Nikolics helyrehozta hibáját, Gyurcsó passza után lőtt a kapuba (2-0), sőt, 5 perccel később Tóth Balázs asszisztját is gólra váltotta (3-0).

A 66. percben aztán Oliviera is megszerezte második gólját, 4-0-s előnyt szerzett a Videoton a visszavágóra, amelyet február 9-én rendeznek Zalaegerszegen.

A győztes a Dunakanyar-Vác csapatával találkozik a következő fordulóban.