Hatalmas gól a kezdőkörből és egy okos sarokkal

Ricky van Wolfswinkel  (Ricky van Wolfswinkel, sporting lisszabon, )

Pacos Ferreira 5-0-ra verete a Moreirenset, a Sporting Lisszabon és Vitoria Guimaraes mérkőzés pedig 1-1-es döntetlennel zárult vasárnap a portugál bajnokságban. Nem akármilyen gólok születtek.

A Pacos Ferreira sikeréhez Paulo Hurtado és Vitor Silva 2-2 góllal, Luiz Carlos pedig a 69. percben egy kezdőkörből rúgott találattal járult hozzá – utóbbi parádés lövőtechnikát sejtet.

A Sporting-Guimaraes meccsen Xandao öngóljával az 52. percben a vendégek szereztek vezetést, de három perccel később a Sporting Ricky van Wolfswinkel révén egyenlített ráadásul nem is csúnyán, 8 méterről sarokkal húzta kapura a labdát. Az 1-1-es végeredmény után a Guimaraes a hatodik, a Sporting Lisszabon a kilencedik helyen áll a bajnokságban.