Messi négyet rúgott az Osasunának

lionel messi (lionel messi, barcelona, )

A spanyol labdarúgó-bajnokságban fölényes sikert aratott a Barcelona, középpályása vezérletével.

Az Osasuna eddig összesen 21 gólt kapott a spanyol bajnokság 20 fordulója alatt, így a védelme mindenképp dicsérhető (igaz, így is csak a 18. helyen állt a kör előtt). De tudták ők is, hogy a katalánok minden bizonnyal nem égnek le kétszer egymás után.

Merthogy az előző körben a Barca 2-0-s vezetésről 3-2-es vereséget szenvedett a Real Sociedad otthonában. Most semmit sem bíztak a véletlenre: a 11. percben az Osasuna kapusa röviden szabadított el, Xavihoz került a labda, aki brilliánsan indította középen Messit, a középpályás nem hibázott (1-0).

A 24. percben Loe révén egyenlített a vendégcsapat (az alapvonalról jött a beadás, Loe messziről laposan lőtte ki a jobb sarkot a kipattanó után), ugyanakkor három perccel később Arribas megkapta második sárga lapját, így a vendégek megfogyatkoztak. Arribas szándékos kezezése 11-est is eredményezett a hazaiaknak, a mészcsíkhoz Messi állt oda, be is lőtte a labdát (2-0).

Messinek ez volt a 200. gólja a Barcelonában, bajnoki mérkőzésen. Pedro volt a következő, aki Dani Alves szemtelen gólpassza után talált be, ezzel 3-1-es hazai vezetéssel zárult a félidő (ez lesgól volt mellesleg).

Az 56. percben David Villa adott remek gólpasszt Messinek, két perccel később meg Adriano, mesternégyes (5-1).

A végén már csak játszadozott a Barca, így több gól nem született.

Eredmények – spanyol labdarúgó-bajnokság:

Barcelona – Osasuna 5-1 (3-1)
gólszerzők: Messi (11., 28., 56., 58., a másodikat 11-esből), Pedro (40.), illetve Loe (24.)
piros lap: Arribas (27., Osasuna)

Rayo Vallecano – Betis 3-0 (1-0)
gólszerzők: Piti (4., 11-esből), Delibasic (64.), Carlos (83.)