Kizúgott a Tottenham az FA-kupából

leeds tottenham (leeds united, tottenham, )

Az angol FA-kupában nagy meglepetésre a Leeds United 2-1-re verte a Tottenham Hotspurt, és továbbment a 16 közé.

A vasárnapi FA-kupa fordulóban már született meglepetés: a harmadosztályú Brentford 2-2-t ért el, így újrajátszást harcolt ki a Chelsea-vel szemben.

Kőkemény ellenfél a Leeds United, bármelyik sorozatról is van szó: a Ligakupában például kiverték a Southamptont és az Evertont is (ott a Chelsea búcsúztatta őket később). A Championshipben szereplő együttes kispadján a rutinos Neil Warnock ül, így bizonyos, hogy a bajnokság végéig versenyben lesznek a Premier League-be jutásról döntő rájátszást érő pozíciók megszerzéséért.

A Spurs a PL-ben a BL-helyekért küzd, az előző közben 3-0-ra verték a Coventryt. Most viszont kicsit nagy mellénnyel léptek pályára, és erre rá is fáztak: a 15. percben ugyanis Varney góljával vezetett a Leeds United (1-0). Sőt, a második félidőben Vertonghen rosszul helyezkedett McCormackkal szemben, a hazai játékos visszahúzta a labdát vele szemben, majd a kevésbé koncentráló Friedel mellett a kapuba tekert (2-0).

Gareth Bale igyekezett a Tottenhamben, és az 58. percben szép beadást hajtott végre: a labdát Dempsey fejelte mesterien a kapuba (2-1). Próbálkozott a Spurs, de nem volt benne átütőerő.

Andre Villas-Boas csapata így nagy meglepetésre, elsőként a nagyágyúk közül, kiesett, nem került a legjobb 16 közé.