Óriásit égtek a Kanárik és a QPR, továbbment az Arsenal

arsenal (arsenal, lukas podolski, theo walcott, )

Ötödosztályú csapat, magyar játékossal a soraiban verte ki a Norwich együttesét az FA-kupában, kiesett a Queens Park Rangers is. Az Arsenal megszenvedett Brightonban.

Nagyon téved, aki azt gondolja, hogy egy angol nagyÁGYÚ-nak könnyű dolga van egy másodosztályú csapat otthonában. Így akik eleve sima Arsenal-sikert vártak a Brighton elleni FA-kupa mérkőzésen, azok nincsenek tisztában az angol erőviszonyokkal.

Már csak azért sem, mert a BHA a Premier League-be készül, Gustavo Poyet együttese az előző körben mellesleg a Newcastle-t verte ki ebben a sorozatban.

Ennek ellenére a londoniak szereztek vezetést: egy hazai ziccer után Giroud büntetett. Nem sokkal ezután azonnal válaszolt a Brighton, Barnes fejesére felkészülhetett volna a vendégvédelem és Szczesny is, de nem tették (1-1). A fordulás után Giroud harcolta ki az újbóli vezetést amolyan Mario Gomez-góllal, de erre is válaszoltak a hazaiak, pontosabban a Brighton új argentin légiósa, Ulloa. Első meccsén betalált tehát a támadó.

Arsene Wenger a második félidő derekán behozta Wilshere-t és Walcottot is, és utóbbi klasszis el is döntötte a továbbjutást: egy vendégszögletet középre fejeltek a hazai védők, a támadó egyből kapura lőtt, az emelésbe beleért még egy védő feje, így a kékek kapusa nem tudott menteni (2-3) – továbbment az Arsenal.

Kiesett viszont a Queens Park Rangers. A Milton Keynes Dons harmadosztályú csapatként már 4-0-ra is vezetett (!) a Premier Leauge-ben a bentmaradásért küzdő londoni csapat ellen, amely alighanem feladta ezt a sorozatot a fontosabb cél érdekében.

A Norwich még ennél is nagyobb blamán esett át. A Kovács Jánost a kezdőben tudó Luton Town ötödik vonalbeli együttesként nyert 1-0-ra a Kanárik otthonában, így tovább is lépett.

Az Everton a 90. percben szerzett Heitinga-góllal verte ki Bogdán Ádám csapatát, a magyar játékos nem volt ott a kezdőben. A Middlesbrough a 95. percben szerzett góllal ment tovább.

Eredmények – angol FA-kupa, 5. forduló:

Brighton and Hove Albion – Arsenal 2-3 (1-1)
gólszerzők: Barnes (33.), Ulloa (62.), illetve Giroud (16., 57.), Walcott (85.)

Bolton Wanderers – Everton 1-2 (1-1)
gólszerzők: Sordell (26.), illetve Pienaar (17.), Heitinga (90.)

Derby County – Blackburn 0-3 (0-1)
gólszerzők: Kazim (43.), Dann (65.), Rhodes (70.)

Huddersfield – Leicester 1-1 (0-0)
gólszerzők: Novak (73.), illetve Wood (81.)

Hull City – Barnsley 0-1 (0-0)
gólszerzők: Dagnall (69.)

Macclesfield Town – Wigan 0-1 (0-1)
gólszerzők: Gomez (7.)

Middlesbrough – Aldershot Town 2-1 (0-0)
gólszerzők: Jutkiewicz (81., 90+5.), illetve Hylton (88.)

Norwich City – Luton Town 0-1 (0-0)
gólszerzők: Rendell (80.)

Queens Park Rangers – Milton Keynes Dons 2-4 (0-2)
gólszerzők: Bothroyd (83.), da Silva (90.+1.), illetve Traoré (8., öngól), Lowe (40.), Harley (49.), Potter (55.)

Reading – Sheffield United 4-0 (2-0)
gólszerzők: Hunt (5.), Leigertwood (39.), Hunt (49.), McCleary (53.)