Sovány előnyt szerzett a Roma az Olasz Kupában

as roma (as roma, )

Az Olasz Kupa elődöntőjének első mérkőzésén az AS Roma 2-1-re legyőzte az Internazionalét.

Három nappal ezelőtt ez a két együttes épp a Seria A-ban találkozott egymással, és akkor is a fővárosiak voltak a pályaválasztók. Vasárnap azonban 1-1-es döntetlenre végeztek a felek.

Most viszont már az első 45 percben döntés született a továbbjutó sorsáról: a 13. percben Florenzi remek fejese talált magának utat a kapuba, majd a 33. percben Destro volt a befejező ember, szintén fejesből, így már 2-0-ra is vezettek a rómaiak.

A szünet előtt azonban szépített az Inter, a hazaiak rossz lestaktikájának köszönhetően: Palaciót teljesen üresen hagyták a védők, bár így sem volt könnyű dolga, hiszen kapásból küldte a játékszert a hálóba (2-1).

A második felvonásban újabb találat már nem született, így az AS Roma egygólos előnyből várhatja az egy hét múlva esedékes visszavágót,