Őrült tíz percet produkált az Arsenal

arsenal (arsenal, lukas podolski, theo walcott, )

Az angol labdarúgó-bajnokság elhalasztott meccsét szerdán bepótolták: az Ágyúsok 5-1-re verték a West Ham Unitedet.

A londoni metrósztrájk miatt halasztották el a Premier League 19. fordulójából az egyik londoni derbit, az Arsenal-West Ham United találkozót.

Arsene Wenger csapata éppen a hétvégén bukta el a klasszikus londoni ütközetet a Chelsea ellen, így ráfért a drukkerekre a másik ősi rivális elleni siker. Ehhez képest a Kalapácsosok szereztek vezetést Collins góljával a 17. percben, majd Podolski tőle szokatlan módon távolról tüzelt a kapuba (1-1).

A hazai védők egy alkalommal a gólvonalról mentettek, a félidő hosszabbításában pedig Cazorla szabadrúgását kellett a vendégkapusnak, Jaaskelainennek bravúrral kitolnia. A fordulás után a 47. és az 57. perc között négy gólt lőtt az Arsenal!

Előbb Giroud egy szögletre érkezett a bal röviden és kapásból lőtt a hálóba, majd az 53. percben Cazorla egy tiki-taka után lőtt közelről a kapuba (3-1) – sarokkal! Egy percre rá Walcott büntetett az elalvó vendégvédők közreműködésével, majd Giroud duplázott az 57. percben, ő is sarokkal.

Győzött az Arsenal, de így is csak a hatodik helyen áll.

Eredmény – angol bajnokság, elmaradt mérkőzés:
Arsenal – West Ham United 5-1 (1-1)
gólszerzők: Podolski (22.), Giroud (47., 57.), Cazorla (53.), Walcott (54.), illetve Collins (17.)