Roben Castro (ruben castro, real betis, )
Foci sport

Megszakadt a Bilbao rossz sorozata

Döntetlent hozott a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának hétfő esti zárómérkőzése.

Az Athletic Bilbao a 2009/2010-es szezonban még az Európa Ligában vitézkedett, de az idei szezonban nem megy annyira a baszk csapatnak.

Utolsó három meccsén elszenvedett vereségeknek köszönhetően a 14. helyről várta a Betis elleni hétfő esti meccset. Az amúgy is borús előrejelzéseket tovább erősítette, hogy a Betis ellenfeleként az elmúlt három találkozót elvesztette a Bilbao…

A meccs is ennek megfelelően kezdődött. A hazai csapat már az első pillanatokban büntetőhöz jutott, amit értékesített is. Az Athleticnek a 41. percben sikerült egyenlítenie, de annak ellenére, hogy a második félidőben mindent megtett a győzelem érdekében, végül meg kellett elégednie az egy ponttal.

Mondjuk ez is több mint az utóbbi időben, a Real Betis elleni döntetlennel meglehetősen rossz sorozatot hagyott a háta mögött a Bilbao.

Primera División, 20. forduló, Eredmények:
Real Betis-Athletic Bilbao 1-1 (1-1) G.: Rubén Castro 2. – 11-esből, ill. Aduriz 41.