Real Madrid: ha nincs háború, van játék

real madrid (real madrid, )

A bajnoki cím védőjea Valencia vendégeként aratott ötgólos győzelmet a spanyol labdarúgó-bajnokság 20. fordulójának vasárnapi játéknapján.

Az nem állítható biztosan, hogy minden kisimult a madridi öltözőben, de a belháború csendesedni látszik. Mert alighanem továbbra is él a C. Ronaldo vs Real, az Iker Casillas vs Jose Mourinho ellentét, ami már-már feloldhatatlannak tűnik, ennek ellenére meg kell állapítani, a pályán egyre kevésbé vetül ki a vélt vagy valós probléma.

Úgy tűnik a játékosok megtanulták függetleníteni magukat a külvilágtól, amikor pályára lépnek csak a foci és a győzelem számít. Mint a Mestalla Stadionban, a Primera División vasárnap estére maradó rangadóján. A Realnak mindössze 41 perc kellett ahhoz, hogy ötöt berámoljon a házigazda Valencia kapujába. A gólgyártást Higuaín kezdte meg a 9. percben, és Ronaldo duplával zárta a 36., és 41. percben. A második félidő eztán már felejthető volt.

A Barcelona szombat esti vereségének ksözönhetően a Real Madird hátránya már “csak” 15 pont az ősi riválissal szemben.

Primera División, 20. forduló, eredmények:
Valencia-Real Madrid 0-5 (0-5) (Higuaín 9., Di María 34., 45., C. Ronaldo 36., 41.)