Kuparangadón került előnybe a Real Madrid

karim benzema, cristiano ronaldo (karim benzema, cristiano ronaldo, )

A spanyol Király Kupa negyeddöntőjének odavágóján a Real Madrid 2-0-ra nyert a Valencia ellen.

José Mourinho focicsapata jól kezdett hazai környezetben, ám sokáig nem tudta gólra váltani a helyzeteit, a szünet pedig csak egyre közeledett. A 37. percben aztán egy szép akció végén Benzema juttatta előnyhöz a madridiakat, 1-0-ról folytatódott a küzdelem.

A második felvonás elején a Valencia igyekezett a korai egyenlítéssel, de a vendégek próbálkozásai nem jártak sikerrel. A 66. percben könnyen egalizálhattak volna, azonban Casillas védte Roberto Soldado szólóját.

Nem sokkal később újabb hazai gólt hozott a kevés madridi lehetőségek egyike: Coentrao tette középre a labdát, arra Gonzalo Higuaín és Guardado próbált meg lecsapni, a labda végül a mexikói játékosról a saját hálójába pattant. A hajrában még Cristiano Ronaldo előtt adódott két nagy lehetőség, ám a kapus mindkétszer kifogott rajta, a vége így is 2-0 lett, a Real kényelmes helyzetben van a visszavágó előtt.