Papírformát borított a Depor

deportivo la coruna (deportivo la coruna, )

A Primera Division 18. fordulójában a Malaga óriási meglepetésre kikapott a ligautolsó Deportivo La Coruna vendégeként.

A szombati játéknap a Levante-Athletic Bilbao összecsapással kezdődött: a meglehetősen eseménydús első félidőben három gól esett, és egyszer előkerült a piros kártya is.

Hiába vezetett Aduriz góljával a Bilbao, Lell és Iborra találataival a szünetre már a hazaiaknál volt előny. Ráadásul a baszkok helyzetét nehezítette, hogy Laportét a 43. percben kiállította a játékvezető.

A fordulást követően El Zhar biztosította be a Levante sikerét, így 3-1 lett a vége.

A Granada hasonló forgatókönyv után bukta el a meccset a Valencia ellen, annyi különbséggel, hogy ők a kiállítás után találtak be: Rico kiválását követően Angulo szerzett vezetést a hazaiaknak, majd a Denevérek megfordították az eredményt, köszönhetően Jonas és Piatti találatainak.

A legnagyobb meglepetést szombaton a Depor szolgáltatta, hiszen ligautolsóként, eddig mindössze két győzelmet gyűjtve legyőzték a tabellán negyedik Malagát, hiszen Pizzi az 57. percben mattolta Caballerót. A bekapott gólra nem tudtak válaszolni a vendégek, így maradt az egygólos hazai siker, amivel a kék-fehérek ideiglenesen elmozdultak az utolsó helyről.