A Tottenham is kiütötte a Villát

tottenham aston villa (tottenham, aston villa, jermaine defoe, )

A Premier League karácsonyi fordulójában a Spurs 4-0-ra nyert Birminghamben. Gareth Bale mesterhármast szerzett.

Az előző fordulóban a Chelsea 8-0-ra verte meg az Aston Villát, így a birminghamieknek valamit virítani kellett hazai közönség előtt, hogy kárpótlást nyújtson a híveinek.

Nos, ez nagyon nem sikerült, mert bár a félidőben még 0-0 volt az állása, a szünet után a nagyszerűen játszó Tottenham lealázta a Villát. A gólok sorát Jermaine Defoe nyitotta, ezután pedig jött a walesi klasszis, Gareth Bale időszaka, ugyanis a nagyszerű szélső mesterhármast ért el.

Pályafutása első mesterhármasa volt ez, amellyel már 9 gólos a bajnokság idei kiírásában az egyre acélosabb Spurs játékosa. A Tottenham, feljött a tabella negyedik helyére, ugyanúgy 33 pontja van, mint az Evertonnak és a West Bromnak.

A Boxing Dayen nyert a Manchester United, a Manchester City viszont kikapott.