Parádé: nyolcat rúgott a Chelsea

chelsea (chelsea, fernando torres)

A Premier League 18. fordulójának zárómérkőzésén a Chelsea 8-0-ra győzte le az Aston Villát.

Az angolok szokásukhoz híven karácsonykor is letudnak majd egy fordulót, ám az ünnep előttre is jutott még egy kör. Ennek a fordulónak a zárómérkőzésén Londonba látogatott az Aston Villa, bár az eredmény tudatában talán jobban örültek volna, ha ezt a meccset le sem kell játszaniuk.

Ugyanis a Chelsea 8-0-ra kiütötte az ellenfelét úgy, hogy  az első játékrészben már 3-0 volt az előnyük. A sorozatot Torres kezdte meg a 3. percben, majd David Luiz is eredményes volt. A szünet előtt Ivanovic is mattolta Guzant, így a birminghamiek már ekkor sejthették, nem lesz ennek jó vége.

A folytatásban Lampard, Ramires – kétszer -, Oscar és Hazard tudott gólt szerezni, így lefocizta ellenfelét a Chelsea. Rafa Benitez ilyen teljesítménnyel hamar maga mellé állíthatja a Kékek szurkolóit.

Eredmény – Premier League, 18. forduló
Chelsea – Aston Villa 8-0 (3-0)
Gólszerzők:
Torres (3.), D. Luiz (29.), Ivanovic (34.), Lampard (59.), Ramires (75.,91.), Oscar (79.-büntetőből), Hazard (83.)