Lesipuskás gól Gerától, a hajrában nyert a bajnok

A Premier League 18. fordulójában a West Brom hazai pályán nyert 2-1 a Norwich ellen. Az egyenlítő gólt Gera Zoltán szerezte.

Mindkét együttes számára fontos volt a három pont, hogy elszakadjon a riválisától, hiszen egymás mögött, a 7. és a 8. helyen álltak a felek a forduló előtt. Kettejük meccsét mégis a vendégek kezdték jobban, ugyanis már a 23. percben megszerezték a vezetést Snodgrass révén.

Azonban a szünet előtt egyenlített a West Brom, egészen pontosan Gera: egy szöglet utáni fejest a Norwich kapusa még ki tudott ütni, ám a lecsorgó labda pont a magyar légiós elé került, és a kapu torkából a hálóba vágta.

A hajrában azonban esett még egy gól: Lukaku a hazaiaknak a 82. percben szerezte meg a győzelmet, így a West Brom a 6. helyig lépett előre a tabellán.

A szombati játéknap egyébként meglehetősen gólszegény volt, hiszen a Manchester City csak 1-0-ra nyert, a Tottenham viszont gólnélküli döntetlennel hangolt a karácsonyra. A QPR ismét kikapott, ezúttal a Newcastle vendégeként.