Husztiékat kiütötték, Hajnalék továbbmentek

Borussia Dortmund (borussia dortmund, )

A Német Kupa nyolcaddöntőjében a címvédő Borussia Dortmund búcsúztatta a Huszti Szabolccsal felálló Hannovert.

A tavalyi kiírás győztese, a Dortmund nem kegyelmezett a Hannovernek, ugyanis a hazaiak nagyon simán, 5-1-re hozták a meccset.

Götze már a 3. percben bevette Zieler kapuját, majd a hazai előnyt a 18. percben Blaszczykowski duplázta meg. Azonban itt még nem volt vége a gólgyártásnak, a szünet előtt Götze másodszor is gólt ünnepelhetett, így háromgólos előnnyel vonulhattak öltözőbe a sárga-feketék.

A második 45 percben a vendégek mindent megtettek az egyenlítésért, de csak a szépítés jött össze nekik Diouf révén – a gólpasszt Huszti adta -, ám ezen felbuzdulva még kettőt vágtak a hazaiak: Götze triplázott, és Lewandowski is beköszönt, így a vége 5-1 lett.

A Stuttgart viszont továbbment, a svábok a Kölnt fektették két vállra Gentner és Ibisevic góljai révén, míg a vendégek részéről. Hajnal Tamás, a Stutgart magyar légiósa csak a kispadon kapott helyett.

Eredmények – német kupa, nyolcaddöntő
Borussia Dortmund – Hannover 96 5-1 (3-0)
Gólszerzők: Götze (3., 40., 85.), Blaszczykowski (18.), Lewandowski (90.) illetve Diouf (79.)

VfB Stuttgart – 1. FC Köln 2-1 (2-0)
Gólszerzők: Gentner (31.), Ibisevic (35.-büntetőből) illetve Clemens (80.)