Döntetlennel búcsúzott az évtől a Bayern

bayern munchen (bayern munchen)

A Bundesliga idei utolsó forduljóban a Bayern München hazai pályán meglepetésre 1-1-es döntetlent játszott.

A bajorok a forduló előtt még a 12. helyen álló Mönchengladbach együttesét fogadták az Allianz Arénában, és egy győztes meccsel búcsúztatták volna a 2012-es évet. Ennek ellenére örülhetnek, hogy szereztek egypontot.

A találkozót ugyanis a vendégek kezdték jobban, és Marx büntetője révén a 21. percben előnybe kerültek. Sokkal több lehetősége nem is volt a ‘Gladbachnak, hiszen ezen kívül még egy lövésük érte el a kaput 90 perc alatt, míg a müncheniek 21 alkalommal próbáltak betalálni.

A vendégek védelmét azonban nem tudták feltörni, vagy amikor sikerült is, ter Stegen kapus mindent hárított. Az 59. percben azonban ő is tehetetlen volt: Shaquiri egy komoly védelmi hibát kihasználva egyenlített.

A hajrában mivel nem született újabb gól, maradt az 1-1, de a Bayern így is 12 ponttal vezet a második Leverkusen előtt.