Simán jutott a klub-vb döntőjébe a Chelsea

chelsea (chelsea, fernando torres)

A londoniak 3-1-re verték a mexikói Monterrey-t a Japánban zajló klubvilágbajnokság elődöntőjében, Torres is eredményes volt.

Azt már tudtuk, hogy a klubvilágbajnokság döntőjébe a brazil Corinthians bejutott, de a csütörtök nagy kérdése az volt, a Bajnokok Ligája idei szezonjától már búcsúzó európai BL-győztes megteszi-e ugyanezt.

A Concacaf-zóna győztese, a mexikói Monterrey volt a Chelsea ellenfele, és már az első negyedóra vége után nem sokkal meg is szerezte a vezetést: Cole passzolt a 16-oson belül Matának, a spanyol a rövidbe lőtt (1-0).

A fordulás után azonnal, alig fél perc múlva növelte előnyét a Chelsea: Hazard a bal oldali alapvonalról visszapasszolt Fernando Torresnek, aki lőtt, a labda megpattant egy védőn, majd kikötött a kapuban (2-0). Sőt, két perc múlva már három volt a differencia: Mata adott a kapu elé, a labdába belebotlott Chavez, öngól (3-0).

A szépítés a 91. percben jött össze a Monterreynek, de ez már nem osztott, nem szorzott.

A döntőt vasárnap magyar idő szerint 11 óra 30 perctől rendezik.

Eredmény – klubvilágbajnokság, elődöntő:
Chelsea (angol) – Monterrey (mexikói) 3-1
gólszerzők: Mata (17.), Fernando Torres (46.), Chavez (48.), illetve de Nigris (91.)