Nehezen nyert a Real Madrid a Valladolid ellen

real madrid (real madrid)

Kétszer is hátrányba került a Madrid idegenben, de Mesut Özil szabadrúgásgóljával a bajnok megnyerte soros bajnokiját.

A Real Madrid 2-0-ra verte az Atleticót az előző körben, így fenntartotta a 11 pontos különbséget önmaga és a listavezető Barcelona között (29 és 40 pont).

Kettő körrel ezelőtt a Betis otthonában 1-0-ra kapott ki a királyi gárda, amely a BL-ben szép győzelmet aratott hét közben. A rapszodikus forma a Valladolid ellen is folytatódott, hiszen Manucho az első félidőben kétszer is vezetést szerzett a kiscsapatnak (mind a két alkalommal Ebert szöglete után), a hátrányt előbb Benzema (egy védelmi hibát követően), majd az első félidő végén egy nagy támadás végén Özil egyenlítette ki.

És duplázott is a német, ugyanis a 72.percben szabadrúgásból gyönyörű lövéssel szerezte meg a vezetést a madridiaknak (2-3). A végén még kontrákkal veszélyeztetett a Madrid, nagyon okosan tartotta az eredményt, és behúzta a meccset.

A Malaga nagyon simán nyert, a Sociedad és a Getafe két kései góllal ikszelt egymással.