Otthon kaptak ki Tőzsérék

genoa, tőzsér dániel (genoa, tőzsér dániel, )

A Seria A 15. fordulójában a Lazio, az Inter és a Roma is nyert. Tőzsér Dániel csapata, a Genoa viszont vereséget szenvedett.

A nap magyar érdekeltségű találkozóján két azonoos pontszámmal álló együttes találkozott: a 17. Chievo látogatott a 16. Genoához. A magyar légiós keződként kapott helyet a csapatban, ám hamar lecserélte őt edzője: mindössze 25 percet kapott a középpályás.

Ekkor már 2-0-ra vezetett a veronia együttes: Paloschi előbb büntetőből talált be, majd két akciógólt is szerzett. Az első félidőben azonban még szépíteni tudtak a hazaiak, vagyis a szünetben 3-1-re a Chievónál volt az előny.

A második felvonásban magasabb sebességi fokozatba kapcsolt a Genoa, így Jankovic csökkentette a különbséget. A 71. percben aztán tíz emberre fogyatkozott a Chievo, mivel a játékvezető második sárgája után zuhanyozni küldte Andreollit, de ezt nem tudta kihasználni a hazai csapat, sőt, mégegyszer ünnepelhettek a sárga-kékek Stoian révén, így 2-4 lett a vége.

Az élbolyban található együttesek közül a Lazio és az Internazionale begyűjtötte a három pontot, csakúgy mint az AS Roma: a Farkasok 1-0-s hátrányból tudtak 3-1-re fordítani.

Eredmények – Seria A, 15. forduló
Bologna – Atalanta 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Diamanti (16.), Gabbiadini (70.) illetve Denis (50.)

Genoa – Chievo 2-4 (1-3)
Gólszerzők: Said (40.), Jankovic (56.) illetve Paloschi (14.-bünetőből, 22., 45.), Stoian (90.)
Piros lap: Andreolli (71.)

Internazionale – Palermo 1-0 (0-0)
Gólszerző: Garcia (74.-öngól)

Lazio – Parma 3-1 (2-0)
Gólszerzők: Biava (25.), Klose (34.) illetve Belfodil (66.)

Sienia – AS Roma 1-3 (1-0)
Gólszerzők: Neto (25.) illetve Destro (63., 92.), Perrotta (86.)

Udinese – Cagliari 4-1 (2-0)
Gólszerzők: Pereyra (33.), Angella (39.), Danilo (48.), Pasquale (66.) illetve Dessena (80.)