Menekülnek a Kanárik

A Norwich City 2-1-re nyert a Sunderland ellen, így megszilárdította helyét a Premier League középmezőnyében.

A forduló előtt egyik együttes sem érezhette magát biztonságban, ugyanis az angol élvonal alsóházában meglehetősen közel vannak egymáshoz a csapatok. A Sunderlandet például csak egypont választotta el a legjobb kieső Southamptontól, de a Norwich 13. helye sem volt életbiztosítás.

A Kanárik már az első félidőben eldöntötték a találkozót, hiszen már a 8. percben vezetéshez jutottak: akkor egy szabadrúgás után felpattant labdát Bassong juttatott közelről a hálóba. A 37. percben Pilkington pedig már kétgólosra növelte.a hazaiak előnyét.

A szépítés még a szünet előtt érkezett, a 45. percben Gardner volt eredményes a vendégek részéről. A második felvonásban már nem született újabb gól, így maradt a 2-1, vagyis a Norwich komoly lépést tett a középmezőny felé.