A Düsseldorf kiütötte a Frankfurtot

fortuna düsseldorf (fortuna düsseldorf, düsseldorf, )

A német labdarúgó Bundesligában fölényes győzelmet aratott az újonc Fortuna az emberhátrányban összeeső Frankfurt ellen.

Kiválóan kezdte a szezont a Fortuna Düsseldorf, nagyon sokáig gólt sem kapott a bajnokságban, aztán visszaesett egy kicsit, és a 15. forduló előtt már a kiesőhelyek előtt, a 14. helyen állt.

A pénteki körben aztán nagyon kijött neki a lépés – bár az előző körben a Dortmund otthonában elért 1-1 is csodálatos eredménynek számít esetében -, hiszen 4-0-ra nyert a Frankfurt ellen.

Ehhez a győzelemhez nagyon kellett Matmour biutasága, aki az első félidőben nagyon gyorsan összeszedte két sárgáját, így neház helyzetben hozta az Eintrachtot.

Resinger, a Dortmund ellen is eredményes játékos lőtte az első gólt, a szünet után pedig megduplázta előnyét a Düsseldorf, majd meg is nyerte a találkozót, amellyel egy helyet előre is lépett a tabellán. A Frankfurt egyelőre maradt az 5. pozícióban.