Íme, a szezon legnagyobb gólja – saját térfélről

A Valencia a Spanyol Kupa első meccsén 2-0-ra verte a harmadosztályú Llagosterat. A visszavágó sima továbbjutást ígért. 3-1-re hozták a meccset, de a lényeg: lőttek egy gólt saját térfélről.

Adil Rami, a Valencia francia hátvédje olyannal próbálkozott, amivel élesebb meccsen nem biztos: úgy jó 60 méterről megcélozta a kaput. A 15. percben felnézett, és észrevette, hogy az ellenfél kapusa, Moragón kint téblábol a 11-es pont magasságában. Nem sokat teketóriázott, ráverte és kilőtte a jobb felsőt. Mi a magunk részéről beneveztük a szezon gólja versenyre!

A második félidőben még Valdéz és Bernat is betalált a hazaiaktól, míg a kiscsapat szépítő gólját Rubio lőtte. A Valencia 5-1-es összesítéssel jutott tovább a Király Kupa legjobb 16 csapata közé.

Spanyol Kupa, legjobb 32 között, visszavágó eredmények:
Barcelona – Deportivo Alaves (III.) 3-1(Adriano 35., David Villa 56., 59., ill. Viguera 17.)
Továbbjutott: a Barcelona, kettős győzelemmel, 6-1-gyel
Espanyol–Sevilla 0-3 (Perotti 26., Rakitic 45., Baba 49.)
Tj: a Sevilla kettős győzelemmel, 6-1-gyel
Atlético Madrid – Real Jaén (III.) 1-0 (García 16.)
Tj: az Atlético Madrid kettős győzelemmel, 4-0-val
Getafe–Ponferradina (III.) 0-0
Tj: a Getafe, 4-0-val
Levante–Melilla (III.) 4-1 (Karabelas 25., Salvador 62., Michel 76., Iborra 86., ill. Chota 27.)
Tj: a Levante, 4-2-vel
Valencia–Llagostera (III.) 3-1 (Rami 15., Valdéz 58., Bernat 78., ill. Nico 84.)
Tj: a Valencia kettős győzelemmel, 5-1-gyel
CSÜTÖRTÖKÖN JÁTSSZÁK
Celta Vigo – Almería (II.), Granada – Real Zaragoza, Mallorca – Deportivo La Coruna
Az első meccsen: Almería (II.) – Celta Vigo 2-0, Real Zaragoza – Granada 1-0, Deportivo La Coruna – Mallorca 1-1