Tét nélküli meccset nyert meg a Gyirmót

A Ligakupa A csoportjának harmadik és negyedik helyezettjének csatájából a Gyirmót került ki győztesen.

Nagy tétje már nem volt ennek a találkozónak, hiszen az már korábban eldőlt, hogy ebből a négyesből a Győr és a Honvéd már továbbjutott, míg a Gyirmót és a Haladás biztos kiesőnek számított szerda előtt.

Így igazából már csak presztízsből hajtottak a csapatok, de gólokban nem volt hiány, hiszen hat is született belőlük.

Az első félidőben már 2-0-ra vezetett a hazai pályán játszó Gyirmót, majd a szünet után tovább nőtt a különbség. Tóth révén azonban szépítettek a szombathelyiek, majd megint a hazaiak percei következtek: Laki révén már 4-2 állt az eredményjelzőn.

A hajrában aztán még egyszer betalált a Haladás, de ez kevés volt az egyenlítéséhez, így eldőlt, a Gyirmót végez a csoport harmadik helyén.

Eredmény  – Ligakupa, A csoport, 6. forduló
Gyirmót-Szombathelyi Haladás 4-2 (2-0)

A csoport állása:
1. Győri ETO FC 10 pont/5 mérkőzés (16-6), 2. Budapest Honvéd 10/5 (11-7), 3. Gyirmót 5/6 (11-18), 4. Szombathelyi Haladás 5/6 (11-18)