Di María volt a Real nyerőembere

A csereként beálló argentin szerezte meg a vezetést a spanyol Kiráky Kupában 3-0-ra nyerő Real Madridnak kedden.

Miután a Real Madrid 4-1-re nyert a harmadosztályú Alcoyano vendégeként, a visszavágó már csak amolyan formalitás volt. Ez a kezdőcsapatokat átfutva is feltűnhetett bárkinek, elég tartalékosan lépett fel José Mourinho legénysége.

A blancók hazai pályán hiába domináltak a kiscsapat ellen, nem igazán tudták feltörni a vendégek védelmét. A 61. percben aztán csereként beállt Angel Di María, az argentin pedig lendületet vitt a madridi játékba, ráadásul megszerezte csapata vezető gólját is. A hajrában még Callejón duplázott, a vége 3-0 lett, a Real 7-1-es összesítéssel lépett tovább a legjobb 16 közé.

A másik esti mérkőzésen a Málagára is harmadosztályú ellenfél várt, az andalúzok pedig megizzadtak rendesen a továbbjutásért. Manuel Pellegrini együttese az odavágót 4-3-ra nyerte meg idegenben, azonban hazai pályán kikapott 1-0-ra egy első félidőben bekapott góllal, így csak idegenben lőtt több találatának köszönhetően jutott tovább a következő körbe.