Kicsúszott a Vidi kezéből saját sorsa

videoton-genk (ingyenes, videoton fc, krc genk, )

A Videoton számára csak a győzelem lett volna elfogadható eredmény a Genk elleni visszavágón, ugyanis a fehérváriak a forduló előtt a második helyen álltak a csoportban, a belgák mögött két ponttal lemaradva.

Azonban a csütörtöki összecsapás első félideje nem úgy alakult a Vidi számára, ahogy azt Fehérváron elképzelték, hiszen a 19. percben vezetést szereztek a kékmezesek Bozovic hibáját kihasználva. Egy szöglet után ugyanis rosszul jött ki kapujából a Videoton hálóőre, így Barda fejese simán utat talált magának a gólvonal mögé (0-1).

Ezt követően észbe kaptak a hazaiak, és mindent megtettek az egyenlítésért: a félidő legnagyobb Vidi-helyzetét Sándor György hagyta ki, miután nem találta el jól a labdát hét méterre a kaputól.

A fordulás után Kovács István érkezett a pályára, így kreatívabbá vált a hazaiak játéka, ami a helyzetek számán meg is látszott, ugyanis szinte csak Von Haut kapusnak akadt dolga a második felvonásban.

Ennek ellenére nem volt meg az átütő erő a fehérvári támadógépezetben, így hiába rohamoztak nagy erőkkel, az áhított egyenlítő gól nem született meg, vagyis 1-0-ra nyert a Genk, és biztosan továbbjutott.

Ez azért fájó, mivel a csoport másik meccsén a Basel emberhátrányban is kiütötte a Sporting Lisszabont: 3-0-ra nyertek a svájciak, így megelőzték a magyar csapatot.

A Videoton hátránya öt pont a Genk, és két pont a Basel mögött, vagyis nem elég Sándoréknak, ha az utolsó körben nyernek Lisszabonban, a belgáknak is le kell győzniük a Baselt ahhoz, hogy ott legyen a legjobb 32 között a fehérvári együttes.

A mérkőzés gólösszefoglalója:

Eredmény – Európa Liga, G csoport, 5. forduló
Videoton FC – KRC Genk 0-1 (0-1)
Gólszerző:
Barda (19.)

Videoton: Bozovic – Szolnoki, Vinicius, Kaká (Walter Lee, 82.), Brachi – Mitrovic, Renato Neto – Oliveira (Kovács I., 46.), Sándor (Torghelle, 76.), Gyurcsó – Nikolic. Vezetőedző: Paulo Sousa.

Genk: Van Hout – Tshimanga, Nadson, Ngongca, Fernandez – Gorius, Hyland – Joseph-Monrose (Masika, 76.), Barda (Plet, 70.), Buffel – Vossen (Kumordzi, 90.). Vezetőedző: Mario Been.

Sárga lap: Kaká (21.), Torghelle (80.), Kovács I. (90.) illetve Barda (68.), Hyland (80.)

FC Basel – Sporting Lisszabon 3-0 (1-0)
Gólszerzők: Schar (23.), Stocker (66.), Degen (71.)
Piros lap: Cabral (58.)

A csoport állása: 1., Genk (már biztos továbbjutó) 11 pont, 2. Basel 8 pont, 3. Videoton 6 pont, 4. Sporting 2 pont.

A Sport24 élő, szöveges tudósításban számolt be a mérkőzésről.

Vége a mérkőzésnek, egygólos vereséget szenvedett a Videoton, és mivel a Basel nyert, nagyon nehéz helyzetbe került a magyar csapat.

93. PERC: A belgák már az időt húzzák. Viniciusnak kell még mentenie, hogy ne legyen 0-2.

91. PERC: Négy perc a ráadás. Ennyi ideje maradt a Videotonnak a gólszerzésre.

CSERE 90.’
Genk
Vossen le, Kumordzi be.
SÁRGA LAP 90.’
Kovács I., Videoton
Visszahúzásért.

90. PERC:
Betonbiztosan védekezik a Genk. Ezt a falat nem lesz könnyű feltörnie a Vidinek a hátralévő pár percben.

87. PERC: Gyurcsó beadása rossz, majd eladta a Videoton a labdát. Kezd kapkodóvá válni a hazaiak játéka.

SZÖGLET 86.’
Mitrovic, Videoton
Felszabadítottak a védők.

83. PERC:
Nagyon fogy az idő, és a Basel már 3-0-ra vezet. Ha kikap a Videoton, harmadik lesz a csoportban.

CSERE 82.’
Videoton
Walter Lee váltja Kakát.
SÁRGA LAP 80.’
Hyland, Genk
Torghelle, Videoton

79. PERC: Torghelle
nem finomkodott Buffellel, konkrétan fejbe térdelte. Ezt követően dulakodás alakult ki a pályán, eredménye két sárga lap.

77. PERC: Most Bozovicnak is volt dolga. A belgák jelezték, nem szabad megfeledkezni róluk.

CSERE 76.’
Videoton
Torghelle váltja Sándort.
CSERE 76.’
Genk
Jospeh-Monrose helyére Masika állt be.

74. PERC:
Ezúttal Brachi végzett el pontrúgást, de a lelátóra küldte a labdát.

CSERE 70.’
Genk
Barda le, Plet be.

69. PERC:
Mitrovic 20 méterről a sorfalba bombázott.

SÁRGA LAP 68.’
Barda, Videoton
A kezezés miatt.

68. PERC:
Kezezés miatt remek helyről jöhet szabadrúgással a Videoton.

Közben emberhátrányba került a Basel, vagyis esélye van az egyenlítésre a portugál együttesnek. Ha sikerülne a Sportingnak pontot szereznie, az remek lenne a Videoton számára.

SZÖGLET 65.’
Veszélytelen volt.

63. PERC:
Sorra alakítja ki a helyzeteket a Videoton, de a befejezésnél valami mindig közbecsúszik, így egyelőre nincs egyenlítés.

SZÖGLET 61.’
Nikolic vágta fölé.

59. PERC:
Bozovic mekkorát védett!!! Buffel csinálta meg a cselt Kaká mellett, majd szépen tekert kapura, de a Videoton hálóőre hárítani tudott.

56. PERC: Ááááá… Kovács tette le a labdát Sándor elé, de a csapatkapitány fél méterrel a léc fölé lőtt. Komoly ziccer maradt ki.

54. PERC: Ez meleg volt… Barda emelte rá kiszorította helyzetből, de szerencsére a labda a kapu mögött kötött ki.

53. PERC: Támad a Videoton, de egyelőre a hazaiak nem találják a Genk védelmének ellenszerét. A belgák egyébként egyetlen kapura tartó labdájukból szerezték meg a vezetést.

49. PERC: Na! Most Mitrovic kínálta meg a kapust legalább 20 méterről, de Van Hout fogta a labdát.

48. PERC: A csereként beállt Kovács tűzte rá, de nem volt veszélyes a lövés. A fiatal játékos azért jelezte, tartaniuk kell tőle a védőknek.

CSERE 46.’
Videoton
Kovács István érkezik Oliveira helyére.
KÖZÉPKEZDÉS 46.’
Videoton
Folytatódik a mérkőzés.

A szünetben 1-0-ra vezet Székesfehérváron a Genk. A magyar csapatnak megvoltak a lehetőségei, Sándor helyzete kifejezetten komoly ziccernek számított.

45. PERC: Vége az első félidőnek.

43. PERC: Rosszkor jön majd a szünet a Videotonnak, ha addig nem találnak be, hiszen most lendületben fociznak.

39. PERC: Húúúú mi maradt ki…. Sándort teljesen üresen hagyták a belga védők középen, és talán ezen még ő maga is meglepődött, hiszen egy fel tartó labdát belsővel ügyetlenül fölé küldött. Ez óriási hiba volt.

38. PERC: Nikolic kapott nagyszerű átadást, melyet meg is szelidített, de lőni már csak kisodródva tudott, így méterekkel fölé.

SZÖGLET 37.’
Semmi sem lett belőle.

A Basel 1-0-ra vezet a Sporting ellen. Ha minden így maradna, akkor a svájciak megelőznék a tabellán a Videotont.

34. PERC: Gyurcsó tekert középre tanárian, de Mitrovic fejese centikkel mellé szállt. Pedig ez veszélyes volt.

32. PERC: A bekapott gól után a Videoton totálisan letámadta a Genket. A belgák minden játékosa saját térfelén.

28. PERC: Nikolicot könyökölte le Anele, ezért a támadót ápolják.

27. PERC: Nikolic esett el a tizenhatoson belül, de nem voltak vele szabálytalanok a belga védők, így nincs büntető.

24. PERC: Húúú!!! Egyenlítési lehetőség a Videoton előtt! Gyurcsó cselezte be magát a tizenhatoson belülre, majd közelről lőtt, de a kapufa mellett suhant el a labda! Éledezik a fehérvári alakulat!

SÁRGA LAP 21.’
Kaká, Videoton
Megrángatta Vossen mezét.

19. PERC: Vezetnek a belgák… Gorius szögletére Bozovic nagyon rosszul jött ki, majd visszatáncolt, így Barda fejese minden nehézség nélkül a gólvonal mögött kötött ki. Ebben benne volt a Vidi kapusa…

Bozovichoz kerül a labda.

15. PERC: Brachi
kapott rövid labdát, pedig ha pontos az átadás, lőhetett volna, de így csak szöglet.

12. PERC: Sokat nem kockáztat a Genk, de ez érthető is, hiszen nekik a döntetlen is jó eredmény lenne, mivel kétponttal vezetik a csoportot a Videoton, hárommal a Basel előtt.

10. PERC: Sok mindenről nem számolhatunk be. Szervezetten, stabilan védekezik a Videoton, a vendégek pedig próbálkoznak, de lövésig még nem jutottak.

7. PERC: Egyelőre nincs helyzet, meddő mezőnyfölényben a Videoton. Velünk egy időben kezdődött a Basel-Sporting találkozó, ami 0-0-ra áll.

4. PERC: Egyelőre aktívabb a Videoton, többnyire a belgák térfelén zajlik a játék.

1. PERC: Piros-kékben a Videoton, míg a Genk kék-fehérben.

KÖZÉPKEZDÉS 1.’
Genk
Útjára indult a labda a Sóstói Stadionban!

Előzetes becslések szerint 10 ezren biztosan lesznek a Sóstói Stadionban.

Hamarosan kezdődik a mérkőzés. Nem érdemes számolgatni, ha a Videoton nyer, biztosan ott lesz a legjobb 32 között.

Előzetes: A Videoton győzelme esetén biztosan bejut az Európa Liga egyenes kieséses szakaszába, a legjobb 32 közé. Ehhez csütörtökön este a Sóstói-stadionban azt a Genket kell legyőznie, amely jelenleg élen áll a csoportban, és amelytől a csoportkör első mérkőzésén 3-0-ás vereséget szenvedett Belgiumban.

A Genk nem a legjobb előjelekkel várja a mérkőzést, hiszen hétvégén 3-1 arányban alulmaradt a Cercle Brugge otthonában. A Vidi is elhullajtott 2 pontot, Paulo Sousa tanítványai Pécsen értek el gólnélküli döntetlent. Ugyanakkor tény, a Genknek öt mérkőzés óta tartó veretlenségi sorozata van az európai kupasorozatban, három győzelem mellett két döntetlen ezen meccsek mérlege. A vidi, meg 23 éve, kilenc meccsen át nem kapott ki hazai pályán az európai kupasorozatokat figyelembe véve. Egyszer minden sorozat megszakad. Kérdés melyik?

A találkozót  a 35 éves izraeli Liran Liani vezeti majd, aki 2010 óta a nemzetközi keret tagja. Lianinak több magyar csapattal van tapasztalata. Az első nemzetközi kupamérkőzését éppen Magyarországon vezette, amikor a Kecskemét 1–1-re végzett a kazah Aktobéval. Augusztusban ő vezette a Debrecen BATE ellen elveszített BL-selejtezőjét (0-2), valamint a októberben Észtországban is ő fújta a sípot a magyar válogatott 1–0-s sikerénél.

A Videoton ötödik csoportmérkőzését november 22.-én, csütörtökön 18.45 órától a STORY4 televízió élőben közvetíti, míg online élőképes közvetítésben honlapunkon, awww.sport24.hu-n is követhetik a találkozót.

(Az online közvetítést az UEFA-jogok értelmében csak Magyarország területéről lehet majd nézni!)