Nem kegyelmezett a Real Madrid

real madrid (real madrid, )

A Primera Division 12. fordulójának szombati zárómeccsén a Real Madrid 5-1-re ütötte ki az Athletic Bilbaót.

Karim Benzema hosszú idő után tért vissza a királyi alakulatba, de mintha egy napot sem hagyott volna ki, azonnal góllal köszönt be. Ugyanis a francia csatár találatával szerezték meg a vezetésta madridiak: Benzema a saját térfeléről kapott egy hosszú indítást, majd a kapujából kijövő Iraizoz felett átemelve lőtt gólt.

Aztán a 30. percben Özil szabadrúgás találta meg Sergio Ramos fejét (2-0), majd ismét Benzema tudott eredményes lenni, nem kevésbé szép találattal. A Bilbao még az első félidőben szépíteni tudott Ibai Gomez idei első góljával, így a szünetben már 3-1-re vezetett a Real Madrid.

A fordulás után sem vettek vissza a hazaiak, és újra háromra növelték a különbséget az idén csak vergődő Athletic Bilbao ellen: ezúttal Ronaldo, Benzema, Özil volt a labda útja, majd a német irányító közelről pofozta a hálóba a játékszert.

Végül Khedira alakította ki az 5-1-es végeredményt, így a Blancók továbbra is tapanak a városi rivális Atléticóra és a Barcelonára.

Eredmény – Primera Division, 12. forduló
Real Madrid – Athletic Bilbao 5-1 (3-1)
Gólszerzők: Benzema (12., 32.), Ramos (30.), Özil (56.), Khedira (72.) illetve Ibai Gomez (42.)