A szaúdiak kifogtak Messiéken

Lionel Messi (lionel messi, )

Frank Rijkaard csapata nehéz ellenfélnek bizonyult szerdán, kora este, az argentinokan nem ízlett a szaúdi stílus. A 29. percben aztán kisebb elképedésre a kapuba találtak a vendéglátók, azonban az asszisztens lest jelzett, szabadrúgással folytatódott a játék.

A második felvonásban, főleg annak végén már jóval veszélyesebben játszott a dél-amerikai gárda. A 77. percben az újonc Di Santo bólintott fölé ígéretes helyzetből, majd pillanatokkal később Lionel Messi és Sergio Agüero látványos összjátéka után kellett mentenie a kapusnak. A 90. percben még Agüero tekert el a kapufa mellett, a végeredmény így maradt a 0-0, a Kluivert-csapat visszhangos döntetlent játszott Argentínával.

Lionel Messinek így nem sikerült utolérnie Gabriel Batistutát, aki az 1998-as naptári évben rekordot jelentő 12 gólt szerzett a nemzeti együttesben. A Barcelona sztárja idén így 11 találattal zárt a válogatottban.