A Videoton 2-0-ra verte a Kecskemétet

A labdarúgó NB I. 14. fordulójának zárómeccsén a fehérváriak gyenge meccsen vették el Horváth Ferenc veretlenségét.

Elég keményre sikeredett az első félidő. A Kecskemét szervezetten és erőszakosan védekezett, ennek két sérülés lett az eredménye, Caneira dereka fájt, Felipe Oliviera szemébe pedig Vaskó kapott bele, mindketten idő előtt el kellett, hogy hagyják a pályát, kórházba szállították őket.

Nagy helyzetet talán egyet sikerült kialakítani az első 45 percben, Salami lőtt 25 méterről kapura, Bozovicnak tornáznia kellett. A KTE kontrákra rendezkedett be, a Videoton pedig helyzetig lényegében nem jutott.

A második félidő elején Kovácsnak akadt nagy helyzete, majd a a 64. percben Nikolicot indították, Vaskót lefutotta a támadó, és Borszéki kapujába lőtt (1-0). Ekkor már emberelőnyben volt a Videoton, ugyanis Farkas Balázst második sárga lapja miatt kiállította a játékvezető. Más kérdés, hogy Kovács feldobta magát, amikor Farkas mellé ért.

A 87. percben Mitrovic lőtt nagy gólt a 16-osra beérve, Kovács adta a gólpasszt, ismét remek assziszttal jelentkezett a fiatal középpályás.

Nyert a Videoton, de másnak nem örülhet.