Szalaiék tovább robognak

Szalai Ádám (szalai ádám, )

A német labdarúgó élvonalban szereplő Mainz csapata – Szalai Ádámmal a kezdőben – nyert a Nürnberg ellen pénteken.

Pénteken este a 11. forduló nyitó mérkőzését rendezték a Bundesligában, Szalai Ádám és a Mainz a Nürnberget fogadta. Dieter Hecking számára ez egy különleges mérkőzés volt, ugyanis a szakembernek ez volt a 200. mérkőzése edzőként a német élvonalban.

A Mainz nem volt tekintettel a trénerre, ugyanis már a 21. percben 2-0-ra vezettek a hazaiak, ám Nilsson a 40. percben szépíteni tudott, így tartogatott izgalmakat a második félidő is. A vendégeknek akadt is egy egyenlítési lehetőségük, Rakovsky azonban a lécre fejelt, maradt a 2-1. Szalai kezdőként végigjátszotta a találkozót, a 79. percben besárgult.

A Mainz ezzel zsinórban már a negyedik hazai összecsapását nyerte meg, és feljött az ötödik helyre, igaz, még hátrébb csúszhat a többi eredmény alakulásától függően.