Utcahossznyi előnyben a Bayern München

bayern münchen (bayern münchen, )

A Bayern München labdarúgócsapata a Hamburg vendégeként nyert 3-0-ra a Bundesliga 10. fordulójában.

Ezen a hétvégén eddig minden a bajor sztárcsapat keze alá játszott, ugyanis a közvetlen üldözők egytől-egyig pontokat hullajtottak. Jupp Heynckes fiai így nyugodt körülmények között várhatták a Hamburg elleni bajnokit, ez pedig meg is látszott a játékukon.

Ne kerteljünk: a Bayern lefocizta a kikötővárosi együttest. A bőrnadrágosok a félidő előtt szereztek vezetést, amikor Kroos tekert be egy szép labdát középre, Schweinsteiger pedig senkitől sem zavartatva bólintott a hálóba.

A második félidő elején eldöntötte a három pont sorsát a München: előbb Müller lőtt élményszámba menő gólt, majd az 53. percben Kroos lőtte ki közelről a rövid felsőt. A vége így 0-3 lett, a Bayern München előnye hét pontra nőtt a Schalke és Frankfurt előtt, míg a címvédő Borussia Dortmund hátránya tizenegy egység.