A legvégén nyert a Juventus

Paul Pogba (paul pogba)

Paul Pogba 91. percben fejelt góljával nyert 2-1-re a Juventus a Bologna ellen az olasz labdarúgó-bajnokságban.

A Juventus-Bologna összecsapás első félidejében esett ugyan egy-egy gól, azonban a játékvezető mind a kettőt érvénytelenítette, mert úgy ítélte meg, lökés előzte meg a találatokat – elég szőrösszívű ítéletek voltak. Mindenesetre a torinóiak többet tettek a vezetés megszerzéséért, erre azonban az 54. percig várniuk kellett, a végig remekül játszó Pogba játszott Quagliarellához, a támadó pedig nem hibázott közelről.

Visszavett a tempóból a Juve, a Bologna pedig kihasználta ezt és második kapuralövéséből egyenlíteni tudott. Nyomott a hazai együttes a végén rendesen, ám már-már úgy tűnt, hogy pontosztozkodás lesz a találkozó vége. Ekkor azonban jött Pogba és okos csúsztatással megszerezte a Juventusnak a győzelmet.

Kellett is ez a siker a Juvénak, ugyanis az Inter hiába került hátrányba hazai pályán a Sampdoria ellen, végül bedarálta ellenfelét és 3-2-re nyerni tudott a találkozón közel 40 percet emberhátrányban futballozó vendégek ellen. Az Inter és a Juventus között így négy pont a különbség, a hétvégén pedig Milánóban rendezik meg a Derbi d’Italiát, amit a Zebrák így viszonylag nyugodtabb helyzetből várhatnak.

Játszott a Napoli is, bár lehet ennek a csapat drukkerei annyira nem örülnek. A nápolyiaknak megvolt a mezőnyfölényük, megvoltak a helyzeteik csak gólt nem tudtak lőni, az Atalanta viszont igen, 1-0 lett a találkozó vége, a Napolit beelőzte az Inter.

A Lazio hazai pályán ikszelt a Torinóval, az AS Roma idegenben kapott ki 3-2-re a Parmától, nyert a Cagliari és a Chievo, Di Natale pedig hiába duplázott, az Udinese 2-2-őt játszott a Cataniával.

Eredmények – Serie A, 10. forduló

Atalanta-Napoli 1-0 (1-0)
Gólszerző: Carmona (19.)

Cagliari-Siena 4-2 (3-1)
Gólszerzők: Nene (6., 26.), Sau (28.), Ribeiro (89.) illetve Bogdani (42.), Calaio (90.)
Piros lap: Neto (42.)

Chievo-Pescara 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Luciano (75. – 11-esből), Stoian (76.)

Internazionale-Sampdoria 3-2 (0-1)
Gólszerzők: Milito (52. – 11-esből), Palacio (69.), Guarin (81.) illetve Munari (20.), Eder (90+3.)
Piros lap: Costa (51.)

Juventus-Bologna 2-1 (0-0)
Gólszerzők: Quagliarell (54.), Pogba (90+1.) illetve Taider (71.)

Lazio-Torino 1-1 (0-1)
Gólszerzők: Mauri (58.) illetve Glik (11.)

Parma-AS Roma 3-2 (2-1)
Gólszerzők: Belfodil (34.), Parolo (37.), Zaccardo (65.) illetve Lamela (8.), Totti (71.)
Piros lap: Belfodil (85.)

Udinese-Catania 2-2 (1-0)
Gólszerzők: Di Natale (30. – 11-esből, 90+2.) illetve Castro (62.), Lodi (86.)