Portugál edzőre váltott a CFR Cluj

A portugál Paulo Sergiót nevezték ki hétfő este a Vass Ádámot is foglalkoztató román CFR Cluj labdarúgócsapatának vezetőedzőjévé.

A 44 esztendős szakemberrel a szezon végéig szóló szerződést kötött a Bajnokok Ligájában is szereplő kolozsvári klub, s a megállapodás tartalmaz további két évre szóló opciós lehetőséget.

A Clujtól múlt szerdán közös megegyezéssel távozott az addigi tréner, Ioan Andone, aki 2008-ban bajnoki és kupaaranyat nyert a csapattal, s áprilisban másodszor lett a kolozsvári gárda vezetőedzője. Ő most vélhetően visszatér a Rapid Bucurestihez, amelyet 2010-ben vezetett.

Paulo Sergio korábban a Sporting Lisboát is irányította, majd tavaly nyáron a skót élvonalban szereplő Heartshoz szerződött, amellyel nemzeti kupát nyert.
A Cluj három forduló után a Manchester United mögött második a BL H csoportjában, a bajnokságban ugyanakkor 13 pont a lemaradása a listavezető Steaua Bucurestivel szemben, s a 18 csapatos tabella hetedik helyén áll.