Félelmetes a Videoton hazai statisztikája

videoton fc (i) (videoton fc, )

A székesfehérvári csapat egészen pontosan 23 éve veretlen, azaz ennyi ideje nem kapott ki nemzetközi kupameccsen.

Egészen hihetetlen, de igaz: a Videoton utoljára 1989-ben az Európa Liga elődjének számító UEFA Kupa első fordulójában szenvedett hazai pályán vereséget a skót Hibernian csapatától (0-3). A 23 év alatt kilenc nemzetközi mérkőzést játszottak itthon és a mérleg 3 győzelem, 5 döntetlen és a már említett 1 vereség pályaválasztóként.

Hogy ez jó vagy rossz ómen a csütörtökön 19 órakor kezdődő Basel elleni Európa Liga csoportkör harmadik mérkőzése előtt? Fene tudja. Minden esetre figyelembe véve, hogy a Basel eddig két döntetlent ért el a csoportkörben és a Videoton idei nyolc nemzetközi mérkőzéséből négyszer is döntetlent játszott tán a pontosztozkodásnak van a legnagyobb esélye.

Egy biztos: a Videoton harmadik csoportmérkőzését október 25-én, csütörtökön 19 órától a STORY4 televízió élőben közvetíti, míg online élőképes közvetítésben honlapunkon, a www.sport24.hu-n is követhetik a találkozót. Akkor és ott biztosan kiderül, folytatódik-e a Vidi 23 éves sorozata, vagy sem. Mi győzelemben bízunk!

(Az online közvetítést az UEFA-jogok értelmében csak Magyarország területéről lehet majd nézni!)